- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiREKONSTRUKCE ROKU zná své vítěze

REKONSTRUKCE ROKU zná své vítěze

-

- Komerční sdělení -aktuality

Soutěž o nejlepší proměnu domácnosti Rekonstrukce roku, která odstartovala v březnu letošního roku, zná své vítěze. Nejprve vybrala odborná porota složená z partnerů soutěže, zástupců organizátorů a odborníků na poli interiérového designu 30 rekonstrukcí, které postoupily do finálového kola neboli online hlasování veřejnosti. Vzápětí vybrala veřejnost tři nejlepší rekonstrukce, které vyhrávají finanční odměnu 100 000 Kč, 70 000 Kč a 50 000 Kč. Vítězné interiéry najdete v Havířově, Hradci Králové a v Praze.

 

  1. 1.místo – Alena z Havířova

Paní Alena z Havířova se při rekonstrukci svého bytu inspirovala venkovským stylem. Nábytek v novém bytě byl na míru vytvořen ze stoletých trámů a celkově tak v interiéru dotvořil atmosféru venkova.  „Jsme pětičlenná rodina z Havířova. Koupili jsme panelákový byt 4+1 s velkou lodžií. Byt byl ve zcela původním stavu, značně zanedbaný, přes 40 let se v něm na nic nesáhlo, tak prošel rekonstrukcí od podlahy až po strop. Rekonstrukci jsme začali svépomocí – vybourali jsme umakartové jádro, rozebrali podlahy, poté nastoupila firma, která bourala, zdila, zavedla novou elektřinu, připravila nové podlahy. Dispozici jsme změnili ze 4+1 na 4+kk probouráním kuchyně se sousedním pokojem, lodžii jsme nechali zasklít a třem synům jsme věnovali velké pokoje,“ popisuje majitelka.

  1. 2. místo – Monika z Hradce Králové

Monika se se svým partnerem při rekonstrukci svého bydlení snů postavila velké výzvě a dokázala prakticky a funkčně spojit dva byty do jednoho. Nový interiér se nese v jednoduchém minimalistickém stylu. „Jednalo se tedy o kompletní rekonstrukci dvou bytových jednotek v panelovém domě spojením v jednu. Měli jsme dvoje stoupačky. Koupelny jsme zachovali, máme tedy dvě a je to bomba, z druhé kuchyně jsme si vytvořili velkou šatnu. Otvor mezi kuchyní a malým obývacím pokojem jsme zvětšili na 140 cm,“ doplňuje soutěžící.

  1. 3. místo – Jan z Prahy

Jan zrekonstruoval pražský půdní interiér a vybavil jej nábytkem výhradně od českých nábytkářských firem s důrazem na český design. Jak sám popisuje: „V uplynulém roce 2017 jsme koupili podkrovní prostor, který jsem v tomto roce rekolaudoval na bytovou jednotku o výměře cca 45m2. Interiér je laděn do bílé, černé a jako proteplující prvek je použit dubový dřevodekor. Co se nábytku týče, jedná se téměř výhradně o české nábytkářské firmy a český design. Truhlářské prvky jsou na míru, abychom maximálně využili menší prostory bytu.“

Průběh soutěže

Soutěž o nejzdařilejší proměnu české domácnosti s názvem Rekonstrukce roku, kterou uspořádala komunikační agentura FleishmanHillard, odstartovala v březnu 2018 a to registrací soutěžících a zasláním fotografií „před“ rekonstrukcí. Od půlky července měli soutěžící možnost zasílat své fotografie „po“ rekonstrukci. V průběhu měsíce září porota složená z odborníků na interiérový design, partnerů soutěže a zástupců organizátorů vybrala 30 nejzdařilejších rekonstrukcí, z nichž veřejnost prostřednictvím online hlasování rozhodla o třech nejpovedenějších rekonstrukcích.

Video seriál

V průběhu soutěže Rekonstrukce roku jsme s naším video štábem a ve spolupráci s generálním parterem soutěže společností SAPELI a hlavním partnerem značkou Hoover sledovali rekonstrukce dvou vybraných soutěžících – Martina z Teplic a Anety z Těšetic. Třídílné nahlédnutí do příběhu jejich přestaveb můžete zhlédnout zde.

Více o soutěžních rekonstrukcích se dozvíte zde.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje