- Komerční sdělení -zeny
BydleníMáte sedavou práci? Nepodceňujte zdravé sezení!

Máte sedavou práci? Nepodceňujte zdravé sezení!

-

- Komerční sdělení -aktuality

Nedostatkem pohybu trpí každý čtvrtý muž a dokonce každá třetí žena, říkají statistiky Světové zdravotnické organizace. Ještě hůř jsou na tom lidé z vyspělých zemí, pro které je typické sedavé zaměstnání.

Každý druhý dospělý trpí bolestmi zad nebo krční páteře. Podle českého Ústavu zdravotnických informací a statistiky využije rehabilitační nebo fyzioterapeutické služby 2,3 milionu lidí ročně. Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují zdraví. „Po třicítce se u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání, projevují závažné zdravotní problémy,“ varuje ortoped MUDr. Petr Novák.

Víte, že v práci prosedíme třetinu týdne?

Odborníci doporučují aspoň hodinu a čtvrt týdně věnovat intenzivnějšímu pohybu týdně – v případě méně náročného cvičení dvakrát tolik. I tak se ale nevyhneme skutečnosti, že v práci prosedíme nejméně třetinu pracovního týdne. Když už to musí být, měli bychom sedět na správné židli.

„Existuje celá řada nejrůznějších kancelářských židlí, některé jsou dokonce ergonomické, ale jediná správná volba je zdravotní židle. Stojí sice víc, ale investovat do zdraví se vyplatí,“ radí ortoped Petr Novák. „Na českém trhu už je slušný výběr zdravotních židlí, dobrou volbou jsou značky Adaptic, Spinalis a s odstupem i Therapia,“ říká Aleš Smolka, spolumajitel firmy Master Sport, která prodává potřeby pro zdravý životní styl.

Na obyčejné židli nemůžete prosedět celou pracovní dobu

Rozhodnete-li se pořídit si židli pro zdravé sezení, vybírejte pečlivě. Ani židle označované jako ergonomické nejsou ve skutečnosti zdravé – to by se o nich dalo říct jen v případě, že byste celou dobu vydrželi sedět nehnutě ve správné anatomické poloze.

„Zjednodušeně platí, že běžná kancelářská židle je dobrá do zasedačky na hodinové sezení s klientem, na ergonomické židli bez následků vydržíte pracovat polovinu pracovní doby, ale pro opravdu dlouhodobou sedavou práci je vhodná právě zdravotní židle s výkyvným sedákem. V té se dají bez následků vydržet i přesčasy,“ vysvětluje Martin Macháček, ředitel firmy Matera, která vyrábí adaptivní zdravotní židle Adaptic.

Zdravotní židle podporuje přirozené funkce těla

Zásadní přednost zdravotních židlí spočívá právě v pohyblivém sedáku. Zatímco kancelářské a ergonomické židle mají statický sedák, sedadlo zdravotní židle zajišťuje přirozenou pohyblivost pánve a vyváženě aktivuje svaly hlubokého stabilizačního systému páteře, což odpovídá přirozené funkci těla. Zdravé sezení tak odstraňuje bolesti zad a zabraňuje chronickým problémům.

Právě Adaptic nedávno uvedl na trh novou modelovou řadu zdravotních židlí Mio, Evora S, Evora Plus a Comfort, ze kterých si vybere zdravé sezení jak běžná domácnost pro školáka či rodinnou pracovnu, ale i špičkový manažer. „Ze zdravotního hlediska zákazníkovi poskytujeme bezkonkurenčně nejmodernější řešení, přesto oproti konkurenci nabízíme i nejlepší cenu,“ říká ředitel Martin Macháček.

Novou značku stvořili zákazníci

„Lidé se ptají, jak vznikla značka zdravotních židlí Adaptic. Stvořili ji zákazníci,“ prozrazuje tvůrce značky Martin Macháček. Průkopník zdravého sezení v Česku, bývalý manažer konkurenčního Spinalisu a současně odborník na zdravotní židle v jedné osobě vnímal, že hodně zákazníků požaduje odlišné parametry, než měly všechny dosavadní výkyvné židle na pružině na trhu. „Tak dlouho jsem poslouchal přání zákazníků, až jsem s týmem lékařů, fyzioterapeutů a profesorem z technické univerzity vytvořil kolekci židlí Adaptic s vylepšenou variantou výkyvného sedáku,“ vysvětluje ředitel Macháček.

Další z výhod všech židlí Adaptic je její adaptivní přizpůsobení k parametrům těla, dále její nastavení ergonomie nezávisle na opěradle (což nemá žádná židle s výkyvným sedákem na pružině na trhu) a konečně měkčený sedák, který eliminuje tlak na sedací nerv, který jinak způsobuje „housera“, brnění v nohou a bolesti vystřelující do zad.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje