- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak vařit zdravě? Držte se moderních metod přípravy jídla

Jak vařit zdravě? Držte se moderních metod přípravy jídla

-

- Komerční sdělení -aktuality

Chcete být zdravá a to stejné chcete zajistit i u vaší rodiny? Pokud ano, je dobré dbát na správnou přípravu jídla. Každá z vás velmi dobře ví, že špatnou přípravou je třeba smažení. Co je ale tou dobrou a správnou? Podívejte se s námi.

Dušení

Oblíbená metoda přípravy jídla, která je spojována především s přípravou zeleniny. Díky tomu si může zachovat jak podíl živin, tak si zachová i svou barvu. Jako inspirace po vaše vaření mohou přijít vhod hlavně vegetariánské pokrmy, které jsou na tomto principu přípravy plně založeny a tak patří k ideálním možnostem, jak pro rodinu zdravě vařit.

Pečení

I když se to nezdá, i pečení je variantou přípravy, která je zdravá. Pokud k tomu nepoužíváte různé druhy tuků a jiných nezdravých přísad. Když se naučíte několik receptů připravovaných v troubě, zjistíte, že pečení je v rámci vašeho zdraví velmi zajímavá metoda přípravy. Mimo jiné i proto, že v troubě můžete připravit jídla, která byste jinak klasiky smažila. Mezi příklady mohou patřit: řízky, bramboráky či karbanátky.

Vaření v páře

Je velmi podobné klasickému dušení, ale s tím rozdílem, že potraviny nepřicházejí do styku s vodou, ale jenom s párou. K této metodě je možné využít jak různé moderní parní hrnce, tak není problém realizovat i variantu klasickou, založenou na využití pařáčku, na který jednotlivé potraviny umístíte. Toto zdravé vaření přispívá ke zkrácení doby přípravy a tak i k tomu, že si pokrmy zachovají to, co jim má zůstat z výživových hodnot.

Sous-Vide

Moderní postup založený na pomalém vaření vodní lázni. Jelikož je daný pokrm vakuován v obalu, tak nedochází k jeho kontaktu s tekutinou, ani neztrácí svou šťavnatost a chuť. Výsledkem je skutečně dokonalé jídlo, které si taktéž zachovává zásady zdravého stravování. Dnes je metoda sous vide velmi populární i v řadě kvalitních restaurací.

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje