- Komerční sdělení -zeny
Zdraví5 tipů jak využít kokosový olej

5 tipů jak využít kokosový olej

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kokosový olej

Možností, jak využít kokosový olej je opravdu mnoho. Já osobně používám bio kokosový olej parfémovaný a jsem s ním naprosto spokojená. Je šetrný, příjemně voní a dá se používat opravdu skoro na všechno. Pokud nemáte rádi vůni kokosu, nebo se Vám zdá intenzivní, můžete si zakoupit kokosový olej neparfémovaný.

Kokosový olej
Kokosový olej

Jednou z nejvíc pravděpodobných a klasických věcí je použití kokosového oleje jako „oleje na tělo“.

Moje pleť je citlivá, na většinu obyčejných krémů reaguji tak, že se osypu. Kůži mám podrážděnou, svědí nebo nepříjemně vysychá a praská. Na doporučení mé známé jsem se rozhodla vyzkoušet bio kokosový olej. Už po prvním použití jsem byla naprosto spokojená. Kůže byla hladká, žádnou alergickou reakci jsem nepocítila a nic mě nesvědí. Byla jsem s ním tak moc spokojená, že jsem se začala zajímat o jeho další využití.

Péče o Vaše vlasy

Máte poškozené konečky vlasů? Vysušené od častého žehlení, foukání nebo barvení? Jednoduchá pomoc, která opravdu pomáhá. Ohřejte kokosový olej – nesmí se vařit, opravdu pouze prohřát. Teplý olej si naneste na konečky vlasů a nechte působit. Doporučuji kůru provádět v den, kdy se nikam nechystáte. Nejlepší účinky má, pokud ho necháte na vlasech třeba dvě tři hodinky. Před mytím hlavy vlasy nerozčesávejte. Pokud je olej studený tak tuhne. Vlasy se vám tím slepí a můžete si je ještě více poškodit.

Bělení zubů

Nechce se Vám utrácet spoustu peněz za bělící kůry na zuby? Jednoduché řešení. Kokosovým olejem se dají zuby vybělit. Nepočítejte s tím, že budou zuby bílé po prvním použití, ale pravidelným čištěním kokosovým olejem dosáhnete mnohonásobně lepšího výsledku než kdejakou bělící pastou.

Lubrikační gel

Reaguje Vaše tělo podrážděně na silikony a jiné chemikálie v lubrikačních gelech? Kokosový olej je skvělá náhražka těchto předražených pomůcek. Ale pozor, je to olej, tedy všeho moc škodí.

Pomocník do kuchyně

Stává se Vám, že máte chuť na něco sladkého, například palačinky, ale došel Vám zrovna olej? Vyzkoušejte kokosový olej na smažení palačinek či jiných sladkých pokrmů. Parfémovaný olej dodá palačinkám příjemnou kokosovou chuť.

Redakce Svět-Ženy.cz

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje