- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiS angličtinou nejlépe začít už v raném věku dítěte

S angličtinou nejlépe začít už v raném věku dítěte

-

- Komerční sdělení -aktuality

Možná máte doma batole a ptáte se, kdy začít s výukou angličtiny. Ačkoli se pořád najdou lidé tvrdící, že rané seznamování dítěte s druhou řečí je nevhodné a pro něj matoucí, moderní psycholingvistické výzkumy ukazují opak. Není nutné na miminko hned od narození mluvit dvěma či více jazyky. Praxe a příklady mnoha bilingvně vychovávaných dětí však ukazují, že raný věk dítěte je pro studium jazyků nejlepší.

Čím to je? Zhruba do 6 let (občas se uvádí až do 9 let) věku se v mozku dítěte teprve dotvářejí a uspořádávají řečová centra. To znamená, že dítě se nerodí se schopností řeči, ale pouze s určitou predispozicí se jí naučit. A stejně, jako se učí řeč mateřskou, může se v tomto období naučit i jakoukoli jinou. Stačí, když je s ní v dostatečném kontaktu.

Co říkáte. Nelíbilo by se vám mít angličtinu na stejné úrovni jako češtinu, a to bez větší námahy a únavného šprtání? Věříme, že ano. A přesně o takový výsledek usiluje takzvaná dvojjazyčná výchova, ke které se přiklání stále více rodičů. K této dvojjazyčné výchově pak přispívá celá řada faktorů. Může to být prosté mezinárodní domácí prostředí, může to být zapsání dítěte do soukromé anglické školky a můžou to být i jazykové kurzy pro nejmenší, které ve stále větší míře vypisují jazykové školy.

O tom, jak probíhá výchova například českou maminkou a anglickým tatínkem se asi bavit nemusíme. Přínosy docházky do anglické školky asi také nikdo nezpochybňuje. Co ale kurzy angličtiny pro nejmenší? Víte, co si pod tímto pojmem představit? Určitě nečekejte „klasický“ jazykový kurz, na kterém dostanete učebnici a s tou pracujete. Pokud už děti tohoto věku vůbec nějakou „učebnici“ (většinou se skládá z pár obrázků k vybarvení) mají, slouží pouze jako doplňková metoda. Klíčovým faktorem kurzů je hra. Děti si pod vedením lektora hrají, zpívají anglické písničky, pracují s výukovými videi, soutěží a vyrábějí. Cílem angličtiny pro nejmenší totiž není dostat do nich co nejvíc informací, ale vybudovat v nich vztah k jazyku nebo, jinými slovy, postarat se o to, aby si na jazyk zvykly a zbavily se pocitu cizoty s ním spojeného.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje