- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyÚřad práce, není čeho se bát

Úřad práce, není čeho se bát

-

- Komerční sdělení -aktuality

Čeká vás registrace na úřadu práce? Možná se toho obáváte, ale není žádný pádný důvod. Je to naopak logický krok k tomu, nějakou slušnou práci najít. Mnoho lidí se této instituci chce vyhnout jako čert kříže, někdy ale není zbytí. Jakmile přijdete o práci nebo nemůžete po škole najít uplatnění, je úřad práce logickým krokem.

Úřad práce
Úřad práce

Úřad práce zvýší šanci na uplatnění

Úřad práce zvyšuje šanci na nalezení zaměstnání, navíc získáte během evidence několik benefitů. Hlavním z nich je to, že stát za vás bude platit zdravotní pojištění a vy se jím nebudete muset zabývat. V opačném případě byste si jej museli platit sami, což v situaci, kdy nemáte práci, určitě neuvítáte. Jestliže máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, budete ji po určitou dobu pobírat, bez evidence na úřadu práce to ale nepůjde. Navíc doba, po kterou jste vedeni na tomto úřadě, se vám započítá jako účast v důchodovém pojištění, nejvýše po dobu jednoho roku.

Možnost rekvalifikace díky úřadu práce

Úřad práce zvyšuje šanci na zprostředkování zaměstnání, a to včetně poradenských a informačních služeb z oblasti trhu práce. Nabízí zvýšenou péči při zprostředkování zaměstnání, pokud ji potřebujeme. Mnoho lidí uvítá také možnosti rekvalifikace, které by jinak stály mnohem více peněz. Určitě se o pořádaných rekvalifikačních kurzech informujte.

Spolupráce s úřadem práce

Posláním úřadu práce je pomoci lidem co nejdříve najít zaměstnání. Aktivita se však vyžaduje na obou stranách. Jestliže nebudeme spolupracovat, dobrou práci je těžko najdeme. Rovněž je potřeba dodržet všechny zákonné povinnosti, které evidence obnáší, včas hlásit jakýkoliv přivýdělek nebo případné změny, abychom zbytečně nepřišli o své výhody. Především musíme docházet na pravidelné domluvení schůzky a zapomenout bychom měli i na dlouhodobější nepracovní pobyt v zahraničí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

 

 

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje