- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyZaložení společnosti

Založení společnosti

-

- Komerční sdělení -aktuality

Založení společnosti, kde mohu být sám sobě pánem, je snem nejednoho z nás. Myšlenka je to jistě skvělá, ale pro mnohé někdy nereálná, protože takzvaně neví „jak na to“.  Na budoucího majitele a provozovatele totiž čeká celá řada úskalí, které musí překonat, aby úspěšně dosáhl svého cíle. Zde je stručný návod jak založit vlastní firmu.

Založení společnosti jako zdlouhavý administrativní proces

Časově náročné při založení společnosti je především vyřízení potřebných administrativních úkonů. Pokud je jasné o jakou firmu se jedná, je jasný název a předmět obchodu, je potřeba zapsat nově vznikající společnost do obchodního rejstříku. Návrh na zapsání do obchodního rejstříku se provádí skrze formulář, který je specifický pro každý typ společnosti. K návrhu na zapsání je potřeba doložit živnostenské oprávnění, na základě kterého bude zapsán předmět podnikání. Dalšími základními údaji je adresa sídla firmy, doklad o souhlasu druhého z manželů s používáním majetku ze společného jmění manželů k podnikání, souhlas jednatelů s výkonem funkce jednatele doložený vlastnoručními podpisy a doklad o výši vkladu vloženého jednotlivými společníky.

Založení společnosti
Založení společnosti

Založení společnosti s ručením omezeným

Jedna z nejběžnějších forem založení společnosti je společnost s ručením omezeným. Ve světě i v Česku se jedná o nejrozšířenější typ podnikání.  Takovouto společnost může zakládat jeden nebo více společníků. Do firmy musí být vložen kapitál o minimální výši 1 Kč. Firma může být založena v okamžiku, kdy se všichni společníci dohodnou na společenské smlouvě a ta je následně podepsána u notáře. Oficiálně však vzniká zápisem do obchodního rejstříku. Firma musí být označena jako společnost s ručením omezeným se zkratkou s.r.o.

Založení akciové společnosti

Založení akciové společnosti má samozřejmě také svá pravidla, která musí být striktně dodržena. Společníky jsou v tomto případě akcionáři, kteří vlastní akcie, které představují určitý podíl ve firmě. Tento typ společnosti je zakládán jedním nebo více zakladateli. Pro založení jsou důležité stanovy zakladatele v podobě veřejné listiny. Založení nabývá platnosti v momentě, kdy každý ze zakladatelů splatí takzvané emisní ážio a alespoň 30 % hodnoty upsaných akcií a to nejpozději k momentu zapsání do obchodního rejstříku.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz   

Tiskové-zprávy.eu  

 

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje