- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiMODERNÍ A NEZÁVISLÉ ŽENY… ANEB ROZDĚLENÍ NA TYPICKY DÁMSKÉ...

MODERNÍ A NEZÁVISLÉ ŽENY… ANEB ROZDĚLENÍ NA TYPICKY DÁMSKÉ A PÁNSKÉ DOMÉNY UŽ NEPLATÍ

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ženy byly od pradávna brány jako symbol mateřství, tepla a domova. Otcové chodili poctivě pracovat do práce, nosili domů peníze a jejich ženy mezitím vychovávaly děti a staraly se o domácnost. Poté, co děti vyrostly, se pak sice některé z nich vydaly do práce, hlavním finančním zajišťovatelem rodiny však nadále zůstal muž. Ženy se hlavně příliš netlačily na takové pracovní posty, které byly svým způsobem předurčeny pro mužské pohlaví a spíše se zdržovaly v typicky ženských kolektivech. Světlých výjimek, které se dravě chtěly uchytit na perspektivní manažerské pozici, jako ceněný chirurg nebo třeba jako automobilová závodnice, opravdu příliš nebylo. Zato dnes, jako by se karty pomalu obracely.

FullSizeRender

Nezávislost a sebejistota

 

Ženy se během posledních dvaceti let pomalu ale jistě vyšplhaly profesně úplně někam jinam, než tomu bylo kdysi. Emancipace žen je stále na vzestupu. Ženy a dívky se už nebojí tolik riskovat, více si věří a s ostrými lokty se tlačí dopředu. Nevybírají si studium a budoucí zaměstnání podle toho, jak by se dalo nejlépe skloubit s potenciálními mateřskými povinnostmi či s prací partnera. Nejdůležitější pro převážnou část něžného pohlaví je, aby byly naprosto samostatné a nezávislé na další osobě. Aby byly schopné případně samy uživit své potomky a rodinu a nespoléhat se přitom na manželův příjem. Zda je to dobře nebo špatně, ukáže čas. Postupný obrat rolí v domácnosti s sebou nese nespočet komplikací. Jistě, není nic špatného na tom, když kvůli penězům zůstává otec místo matky na rodičovské dovolené. Všeho ale moc škodí, i nepřirozené zkracování doby kontaktu maminky s dítětem.

 

Ženy kam se podíváš

Ženy se tak dostávají na místa, na kterých bychom je před dvaceti či třiceti lety hledali naprosto marně. Jak ve všedních zaměstnáních, tak třeba i ve sportu. Vždyť kdo to kdy viděl, že by tramvaj či kamion řídila žena! Přece jen před několik lety bylo dokonce raritou, když měla žena svůj vlastní řidičák. Dnes je naprosto běžnou záležitostí, když nastoupíte do tramvaje či autobusu a za volantem uvidíte sedět ženu. Stejný trend zženšťování můžete vidět i v nemocnicích. Dříve platilo, že muž v bílém plášti je lékař a mladá slečna vedle něj zdravotní sestřička. Paní doktorky bývaly spíše dětskými lékařkami či specialistkami v menších oborech. V dnešní době ale postupně studentů medicíny (chlapců) ubývá a jsou nahrazováni dívkami. To se samozřejmě odráží i v následné nemocniční praxi, kde je drtivá většina lékařů ženského pohlaví. A tak se i na tradičně chlapských chirurgických oborech, plastikách či internách objevují čím dál místo statných mužů drobné ženy.

plastika

 

Růst ženské emancipace je viditelný na každém kroku, i na televizních obrazovkách. Ani typicky pánská odvětví ve sportu už totiž dávno nedávají stopku odvážným ženám. Susie Wolff jakožto závodnice Formule 1, olympijská vítězka Carina Vogt ve skocích na lyžích, slavné hokejistky- kupříkladu Fatima Moreira De Melo, ženské hráčky pokeru jako Liv Boeree, Vanessa Selbst nebo Celina Lin, či ženský box a mnoho dalšího. Pojďme si teď pár těchto něžných odvážlivců představit.

Susie Wolff

Susie Wolff: 

Susie Wolff

Dámských závodnic byste v přemaskulinizovaných kokpitech Formule 1 opravdu mnoho nenašli. Však v celé historii královny automobilového sportu je ženských jezdkyň po šafránu málo. Ryze mužský kolektiv ale neodradil skotskou rodačku a manželku generálního ředitele Mercedesu Tota Wolffa, Susie Wolffovou. Tu vůně oleje a rámus motoru vzrušoval již od dětství. Přes motokáry se postupně propracovala na místo profesionální závodnice seriálu DTM. Její houževnatá povaha ji ale nutila se dále jezdecky rozvíjet a v roce 2012 již byla jmenována jako vývojová jezdkyně stáje F1 Williams. O dva roky později pak Susie absolvovala volné tréninky v tiskově neobletovanějších Grand Prix, ve Velké Británii a Německu.

 

Koncem listopadu loňského roku byla Susie povýšena na post testovací jezdkyně a náhradnice závodních jezdců. To znamená, že pokud by se Valtteri Bottas či Felipe Massa nemohli příští rok nastoupit do některého ze závodů, velice pravděpodobně by je nahradila právě Britka. Stala by se tak po téměř čtyřiceti letech první ženou na startu Velké ceny F1.

Liv Boeree

Liv Boeree: 

liv

Třicetiletá kráska pocházející z anglického Kentu je velmi všestrannou a inteligentní ženou. Na Univerzitě v Manchesteru vystudovala astrofyziku, i když svůj obor později odložila k ledu a stala se úspěšnou televizní moderátorkou a modelkou. V roce 2005 se jí ale stala osudnou účast v britské pokerové televizní reality show. Tam kouzlu pokeru naprosto propadla a netrvalo příliš dlouho, než se začala sama výrazněji u pokerových stolů prosazovat. Jejím prvním velkým úspěchem byla výhra na European Ladies Championship v roce 2008. Životní zlom na pokerové dráze přišel ale až v roce 2010 v San Remu, kde se zúčastnila turnaje šesté sezóny Evropské Pokerové Tour. Tam drtivě porazila všechny soupeře i zkušené favority a probojovala se až k celkovému titulu.

https://youtube.com/watch?v=ByPAKANM-3o

Ukázala tak, že se opravdu řadí mezi nejvyšší britskou pokerovou špičku. Liv, jedna z nejvýdělečnějších ženských profesionálek a rovněž úspěšnou ženskou členkou Poker Stars týmu, má luxusní pokerovou profesní dráhu ještě před sebou. Můžeme se tedy všichni těšit na to, co nám tato mladá a sympatická Britka v typicky pánské hře předvede.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje