- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiNa co se připravit, než si pořídíte domů hlodavce?

Na co se připravit, než si pořídíte domů hlodavce?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ať už jste se rozhodli pořídit si hlodavce pro sebe, nebo pro děti, je třeba mít na paměti, že se jedná o živého tvora. Pokud pořizujete zvířátko na žádost dětí, upřesněte se před jeho koupí pravidla, kdo a jak se bude o zvíře starat a raději počítejte i s variantou, že hlavní starost o tohoto mazlíčka zůstane na vás. Minimálně budete muset na děti dohlížet, aby bylo vše v pořádku. Není to hračka a tak i se těmto zvířátkům musíte věnovat.

klec-hl-cavia-138x69x53cm

Je jedno, pro které zvířátko jste se rozhodli, zda se jedná o králíka, osmáka či morče, každý si zaslouží péči. Jejich život budete mít od té chvíle v rukou a bude záležet jen na vás, jaký život tomuto tvoru vytvoříte.

Jak se přichystat na příchod nového zvířecího člena rodiny?

Musíte myslet v prvé řadě na klec pro zvíře. Nyní si uvedeme příklad, co vše pořídit na příchod morčete.

Morče je společenské zvíře, je lepší koupit dvě morčata stejného pohlaví a oni si spolu budou hrát a užijou si hromadu legrace i v době, kdy se jim nebudete moc plně věnovat. Co se týká klece, je potřeba pořídit klec minimálně o velikosti 80cm v případě, že pořizujete jedno morče, pro dvě morčata je poté potřeba pořídit klec o minimální velikosti 100cm.

Kromě klece budete potřebovat:

  • 2 misky (jednu na granule, druhou na zeleninu)
  • napaječku (často je součástí klece)
  • přepravku (například na cestu k veterináři, nebo třeba na chalupu)
  • podestýlku
  • seno
  • potravu
  • něco pro zábavu (kolotoč, houpačka atd.)
  • pelíšek nebo domeček (pelíšek je lepší, alespoň na morčátko vidíte a můžete sledovat, zda není třeba nemocný, v domečku na něj nevidíte)Než si morče pořídíte, promyslete, kdo se bude o něj starat v době, kdy budete třeba na dovolené, nebo v nemocnici. V Praze můžete narazit i na hotel pro morčata Hotel morčat u Reny.

Dále je třeba myslet na to, že pořízením morčete finanční náročnost nekončí. Je třeba počítat s každoměsíčními výdaji na seno, podestýlku, kvalitní stravu, granule, zeleninu a v neposlední řadě, co když bude zvíře nemocné? Je třeba mít peníze na veterináře.

Zeleninu dávejte morčeti vždy čerstvou a umytou. Zvíře není popelnice, s tím je třeba ke stravě zvířete i přistupovat. Veškeré potřeby pro morčata, včetně potravy pořídíte v chovatelských potřebách.

Ddebje i na výběr morčete. Pokud budete morče kupovat od přímého chovatele podívejte se, v jakých podmínkách morče žije. Dívejte se hlavně na to, zda mají čistou klec a dostatek kvalitní potravy.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje