Nejen chřipka může napáchat škody. Nespavost je podle odborníků globální epidemií, která trápí až 40 % světové populace. Patříte mezi nespavce, kteří mají den co den problém s usínáním? Poradíme vám, jak na vaše problémy se spaním.

Spánek je pro nás absolutně přirozená věc. Alespoň pro většinu populace. Bohužel je ale mezi námi stále více nešťastníků, kteří nemohou večer usnout, nebo se během noci několikrát probudí. Tyto potíže se obecně nazývají nespavost, která patří mezi nejčastější problémy se spaním.

Bez stresu

Stres je dnes všudypřítomný. Možná právě proto je jednou z nejobvyklejších příčin spánkových problémů. Stres a spánek jsou dvě věci, které se navzájem odpuzují. Chcete-li dobře usínat a kvalitně spát, snažte se zbavit stresu a všech problémů, které vás dostávají pod tlak, a to alespoň před spaním. Stres můžete eliminovat hned několika způsoby. Někdo sází na sport, jiný si dopřeje šálek bylinného čaje. Zklidnit organismus vám ovšem pomůže i příjemná koupel nebo relaxační hudba.

  AktualityCZ Magazín pro každodenní inspiraci

Pozor na léky

Nespavost dokáže s člověkem pěkně zamávat. Poruchy soustředění, problémy s pamětí, podrážděnost a změny nálad – to vše jsou projevy nedostatku spánku. Není proto divu, že někteří neváhají sáhnout i po prášcích na spaní nebo doplňcích stravy na podporu spánku. Zatímco volně dostupné doplňky stravy jsou zpravidla přírodní, prášky na spaní na předpis s sebou nesou celou řadu nepříjemných vedlejších účinků, a to včetně hrozby vzniku závislosti. Proto dobře zvažte, zda jsou prášky na spaní skutečně vaší poslední možností, nebo jste ještě nevyzkoušeli vše.

Pomoc z přírody

Věděli jste, že většina doplňků stravy obsahuje výhradně výtažky z bylin? Mezi osvědčené bylinky na nespavost patří kozlík lékařský, mučenka pletní, meduňka lékařská nebo heřmánek pravý. Většina z nich má dobrý vliv i na celkové zklidnění organismu a odstranění stresu. Bylinky můžete užívat buď samostatně, nebo v různých kombinacích, a to ve formě čajů, kapslí – Dreamly či tinktur. Aby bylinky opravdu fungovaly, je důležitá určitá koncentrace účinných látek. Nezapomínejte ovšem dodržovat doporučenou denní dávku.

  Oblíbený autor dětských knih navštívil distribuční centrum Amazon

Post by admin

Comment(0)