K užívání drog nás dnes může dostat leccos. Můžeme se zaplést se špatnou partou, můžeme se dostat do deprese, kterou budeme řešit tím, že se začneme kamarádit s drogami. Závislost na drogách je stále velmi aktuální téma, neubývá lidí, jež jsou na drogách závislí, naopak jich přibývá, bohužel. Závislost na drogách je tedy stále aktuálním tématem a proto jsme pro vás připravili seznam šesti nejhorších drog, s nimiž se můžete setkat nebo dostat do kontaktu.

Amfetamin

Droze zvané amfetamin se také jinak říká speed. Jedná se o drogu, která vás nabije energií, dodá vám pocit sebejistoty až nepřemožitelnosti. Obvykle se s ní setkáte zejména na různých diskotékách, kde lidé touží po nabití a energii. Při dlouhodobějším užívání je velkým rizikem toxická psychóza. Uvádíme nejznámější z nich.

Kokain

O kokainu toho bylo napsáno hodně. Kdysi býval i obsažen v malém množství v Coca-Cole. Kokain rozhodně není neškodná droga, naopak je to velmi nebezpečná droga řadící se do kategorie drog s vysokým rizikem. Kokain je známý tím, že způsobuje bezstarostnost, družnost, také vzbuzuje euforii. Kokain již, ale není jen „drogou bohatých“. Díky kupní síle mezi lidmi se v posledních letech velmi rozšířil. U majetnějších uživatelů není příčinou bankrotu, ale způsobuje velké problémy v pracovním i osobním životě. I oni však mohou najít pomoct v Neo centru.

  Wobenzym 800 – doplněk stravy, který vás rychle vrátí do hry

Alkohol

Závislost na alkoholu je další kapitola. Alkohol je jednoznačně drogou, a to drogou velmi nebezpečnou. Má vysoký potenciál pro vznik fyzické a psychické závislosti. Alkohol muže být v počátku antidepresivem, ale později depresi prohlubuje.

Heroin

Pokud bychom měli zmínit nejhorší drogu, se kterou se můžeme dostat do kontaktu, je to heroin. Díky velmi vysokému potenciálu pro fyzickou a psychickou závislost je velmi zákeřný. Lidé mu rychle propadají. S rostoucí tolerancí je uživatel nucen zvyšovat dávky, a tím rostou finanční nároky. Lidé závislý na heroinu upadají rychle do sociálního debaklu.

Metamfetamin

S metamfetaminem se lidé setkali už v druhé světové válce, kdy byl vydáván německým vojákům, aby lépe zvládaly hrůzy války. U nás je nejrozšířenější nelegální drogou, známou pod názvem Pervitin.  Stejně jako u amfetaminu, je její dlouhodobé užívání příčinou vzniku toxické psychozy.

Post by admin

Comment(0)