- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiŠest nejhorších drog, s nimiž se můžete setkat

Šest nejhorších drog, s nimiž se můžete setkat

-

- Komerční sdělení -aktuality

K užívání drog nás dnes může dostat leccos. Můžeme se zaplést se špatnou partou, můžeme se dostat do deprese, kterou budeme řešit tím, že se začneme kamarádit s drogami. Závislost na drogách je stále velmi aktuální téma, neubývá lidí, jež jsou na drogách závislí, naopak jich přibývá, bohužel. Závislost na drogách je tedy stále aktuálním tématem a proto jsme pro vás připravili seznam šesti nejhorších drog, s nimiž se můžete setkat nebo dostat do kontaktu.

Amfetamin

Droze zvané amfetamin se také jinak říká speed. Jedná se o drogu, která vás nabije energií, dodá vám pocit sebejistoty až nepřemožitelnosti. Obvykle se s ní setkáte zejména na různých diskotékách, kde lidé touží po nabití a energii. Při dlouhodobějším užívání je velkým rizikem toxická psychóza. Uvádíme nejznámější z nich.

Kokain

O kokainu toho bylo napsáno hodně. Kdysi býval i obsažen v malém množství v Coca-Cole. Kokain rozhodně není neškodná droga, naopak je to velmi nebezpečná droga řadící se do kategorie drog s vysokým rizikem. Kokain je známý tím, že způsobuje bezstarostnost, družnost, také vzbuzuje euforii. Kokain již, ale není jen „drogou bohatých“. Díky kupní síle mezi lidmi se v posledních letech velmi rozšířil. U majetnějších uživatelů není příčinou bankrotu, ale způsobuje velké problémy v pracovním i osobním životě. I oni však mohou najít pomoct v Neo centru.

Alkohol

Závislost na alkoholu je další kapitola. Alkohol je jednoznačně drogou, a to drogou velmi nebezpečnou. Má vysoký potenciál pro vznik fyzické a psychické závislosti. Alkohol muže být v počátku antidepresivem, ale později depresi prohlubuje.

Heroin

Pokud bychom měli zmínit nejhorší drogu, se kterou se můžeme dostat do kontaktu, je to heroin. Díky velmi vysokému potenciálu pro fyzickou a psychickou závislost je velmi zákeřný. Lidé mu rychle propadají. S rostoucí tolerancí je uživatel nucen zvyšovat dávky, a tím rostou finanční nároky. Lidé závislý na heroinu upadají rychle do sociálního debaklu.

Metamfetamin

S metamfetaminem se lidé setkali už v druhé světové válce, kdy byl vydáván německým vojákům, aby lépe zvládaly hrůzy války. U nás je nejrozšířenější nelegální drogou, známou pod názvem Pervitin.  Stejně jako u amfetaminu, je její dlouhodobé užívání příčinou vzniku toxické psychozy.

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje