- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylBrýle: Módní doplněk i každodenní potřeba

Brýle: Módní doplněk i každodenní potřeba

-

- Komerční sdělení -aktuality

Projíždíte bez povšimnutí kolem obřích reklamních billboardů, přehlížíte velké červené značky na silnici a oči Vám slzí při snaze zaostřit na písmenka v oblíbené knize? Pak se nejspíš brzy zařadíte mezi 44 % Čechů, pro které se dioptrické brýle staly každodenní potřebou.

Brýle
Brýle

Není se čemu divit – ke zhoršení zraku často dochází až ve věku kolem 25 – 30 let a vliv na něj mají jak hodnoty trávení volného času, tak psychické a emocionální rozpoložení či stres způsobený novým či unavujícím zaměstnáním. Mimo to samozřejmě dochází ke změně zraku i ve stáří, kdy se naše čočky stávají méně pružnými a ztrácejí schopnost zaostřování. Života s brýlemi se však nemusíte vůbec obávat – právě nyní jsou totiž dioptrické brýle více uznávaným módním doplňkem, než kdy dříve. Rozhodně se nevyplácí vybírat mezi pár kousky ze supermarketu, které sice potěší Vaši peněženku, mnohem méně však Vaše zdraví – nejsou totiž přizpůsobené na míru Vašemu zdravotnímu stavu a mohou způsobovat bolest hlavy či třeba šilhání. Mimo to samozřejmě mnohdy nesedí ke tvaru Vaší tváře a výrobní materiál nebývá příliš kvalitní.

Slušivé brýle, které Vám mohou vydržet i několik let a opravdu perfektně sloužit po vizuální i praktické stránce bývají vyrobeny z kvalitního plastu, kovu či titanu. Nejlépe vyhovující brýle poznáte až po nasazení a pohledu do zrcadla, obecně ale platí, že si lidé s oválným obličejem vyberou z různých tvarů obroučků, lidé s hranatým obličejem preferují obroučky zaoblené. Velkou pozornost je pak třeba věnovat zejména dioptrickým sklům, která bývají vyrobena ze speciálního lehoučkého plastu. Naprostým základem je antireflexní úprava, která je přímo nezbytná pro dnešní generaci – bez ní bychom při práci s telefonem, tabletem či počítačem trpěli únavou očí. Vhodnou úpravou je poté také takzvaný „lotus efekt“ – vrstva, která vyhladí povrch čočky, aby nedocházelo k přílišnému usazování nečistot a brýle se pohodlně čistily.

 

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje