Dřív byl ostrov Mauritius pouhým překladištěm mezi Indií a  Afrikou, dnes jde o báječné turistické lákadlo, které by žádný milovník jedinečných zážitků neměl minout. Je to doslova rajský ostrov a ne nadarmo se mu říká zlatý slavík africké turistiky.

Milujete písčité pláže a chcete jít na jistotu? Pak by měl být dovolená na Mauritius rozhodně vaší první volbou. 330 kilometrů dlouhé pobřeží pokryté bílým nebo zlatým pískem během jednoho zájezdu rozhodně projít nestihnete. A ne nadarmo jsou označovány za jedny z nejkrásnějších na světě. A nejde jen o pláže. U každé z nich se ukrývají i nádherné korálové útesy plné rozmanitého a pestrého života.

Park plný barev… a obřích želv

Také vám fotografie z tohoto ostrova přišly až přehnaně pestré? Ne, nemůže za to photoshop, ale jeho unikátní příroda. Nejlépe si ji můžete prohlédnout v Casela World Adventure Park, na jehož území žije více než 1500 druhů ptáků, obří želvy a několik druhů opic. A park La Vallée des Couleurs vám zase nabídne unikátní přírodní úkaz, který na první pohled vypadá jako písečné duny pokryté všemi barvami duhy. Zaručujeme, že něco takového jste ještě neviděli. Kdo říká, že poznávací zájezdy nemohou mít šmrnc?

Ostrovní kuchyně má své osobité kouzlo

Ale co by to bylo za dovolenou, kdyby ji nedoplňovaly plné stoly prohýbající se pod tíhou těch nejvybranějších lahůdek! Patříte mezi vyhlášené gurmány? Pak vás dovolená na ostrově Mauritius určitě potěší. Jedinečné spojení indické, čínské, kreolské a francouzské kuchyně určitě nenechá vaše chuťové buňky odpočívat!

A stejně rozmanitá je tu i kultura. Nenarazíte snad na zájezdový termín, ve kterém by se tu neodehrávaly nějaké oslavy. Nejrozšířenějším náboženstvím je hinduismus, ale můžete se účastnit i arabských, indických nebo křesťanských svátků. Navíc jde o jednu z nejbezpečnějších dovolenkových destinací vůbec, takže se můžete bez obav vydat úplně kamkoliv!

  Jaké výhody přináší vysavač na okna

Post by admin

Comment(0)