- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiZadáno pro feministky, aneb vládneme svým mužům

Zadáno pro feministky, aneb vládneme svým mužům

-

- Komerční sdělení -aktuality

Ve výkladovém online slovníku jsem si nedávno přečetla upřesňující definici slova feminismus. Jak slovník praví: „Feminismus je hnutím za rovnoprávnost žen, a zvyšování jejich vlivu“.

feministky

Vážené dámy, ale z každodenní praxe víme, že my ženy máme svého vlivu nadmíru, a především na naše muže. Který muž, ačkoliv se domnívá, že je pánem tvorstva, nepodlehne svůdným křivkám ženy, ale i jejím intrikám, resp. spikleneckým hrátkám. Odpověď zní: „Žádný.“ Příroda přidělila muži dominantní roli vůdce, ale žena svým intelektem a schopností přizpůsobit se okolnostem převzala otěže, a dnes v mnoha rodinách je právě hlavou rodiny žena. V mnoha případech nám muži s domácností pomáhají. Vaří, myjí nádobí, hlídají děti a chodí s koši na odpadky.

Půvabná a inteligentní

Jsme půvabná, inteligentní a vynalézavá stvoření. Jsme přizpůsobivé, ale i samostatné s jistou dávkou kočičí hrdosti. Přirozeně, po staletí jsme byli ve stínu svých mužů, protože jako ženy jsme nesměly ve společnosti převyšovat své muže. Mnohdy ani dnes není realita jiná, ale my ženy jsme stále vynalézavější, jak dosáhnout svého kočičího výsluní.

Ano, bohužel, v posledních dnech se opět otevřela otázka rovnoprávnosti žen, de facto jejich diskriminace. Zajisté, tato diskuse je uměle vyvolaná, a neodráží skutečnou realitu, ve které se mi ženy nacházíme. Neuvědomujeme si, že pokud budeme chtít rovnoprávnost pohlaví se vším všudy, mohou muži po nás žádat naopak rovnoprávnost mužů.

Muži se mohou cítit diskriminováni

My, ženy, si v honbě za svou ženskou rovnoprávností neuvědomujeme, že muži mohou poukazovat na to, že pokud se cítíme diskriminované, proč s nimi nejdeme fárat uhlí, jezdit s popelářskými vozy, nebo stavět domy.

 

Vážené dámy, važme si současné situace, kdy naše ženské zbraně dokáží dostatečně ovládat naše muže, a náš vliv na muže roste, ale rovněž nezapomínejme, že jsme stále jenom křehké bytosti, a s ambicemi za svou rovnoprávnost si stanovme reálné hranice.

Redakce Svět-Ženy.cz

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje