- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyJak se naučit mluvit anglicky

Jak se naučit mluvit anglicky

-

- Komerční sdělení -aktuality

Angličtinu v dnešní době ovládá téměř každý. Jenže těch, co ji umí dobře, je v Česku málo. ČR dopadla ve srovnání evropských států ohledně znalostí jazyků docela špatně. Když už cizí jazyk umíme, plynně mluvit často nedokážeme. Je to výukou?

Z mých vlastních zkušeností plyne, že ano. Dokud jsem se učila anglicky ve škole a navštěvovala skupinové kurzy v jazykových školách, nepodařilo se mi významně hnout z místa. Anglicky jsem uměla, ale ne na takové úrovni, abych si v klidu odjela do Británie s jistotou, že se tam bez problémů domluvím.

Chtěla jsem s tím něco dělat a hodně jsem přemýšlela o jazykovém pobytu v zahraničí. Byl však nad moje finanční možnosti, a tak jsem to musela vzdát. O nějakou dobu později jsem zjistila, že se intenzivní kurzy angličtiny s rodilými mluvčími pořádají také v České republice. Cena těchto kurzů od neziskovky EnglishStay byla několikanásobně nižší než za podobný pobyt v zahraničí, takže jsem se přihlásila.

Jak to dopadlo?

Ze začátku to byla tragédie. Celý týdenní pobyt je postavený hlavně na mluvení. Celou dobu mluvíte a celou dobu anglicky, což mi nejdřív dělalo problém. Jsem stydlivka a strašně jsem se bála, že řeknu něco špatně. Pak jsem si zvykla, že to vůbec nevadí a lidé okolo mě pochopí, i když použiju špatný čas. Možná pak věta rodilým mluvčím zní trochu kostrbatě, ale měli s námi trpělivost.

Celý pobyt probíhá tak, že jsou účastníci kurzu ubytováni v hotelu společně s rodilými mluvčími z různých koutů světa (USA, Austrálie, Velká Británie). To, že pochází z opačného konce světa, lze poznat. Jednak podle přízvuku a také podle zvyků, tradic a kultury. Mnohokrát jsme došli na téma, při kterém jsme srovnávali různé věci v ČR, Americe a Británii. Konverzace s lektory pro mě byla jako popovídání s kamarádkou u kávy. Mluvili jsme o svých rodinách, zájmech, snech, plánech, práci atd.

Hlavní rozdíl v intenzivních pobytech EnglishStay od obyčejných způsobů učení angličtiny je v tom, že jsme museli používat cizí jazyk neustále. Nefungovalo to tak, že když domluvíte s lektorem, odkráčíte si česky popovídat s ostatními účastníky kurzu. S lektory jsme bydleli v jednom hotelu, byli s námi 13 – 15 h denně a nám připadalo blbé je stranit tím, že budeme mluvit česky. Donutilo mě to komunikovat v angličtině neustále a vyjadřovat v ní své běžné myšlenky. Toho na večerních kurzech nedosáhnete.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje