- Komerční sdělení -zeny
ZdravíHouba Reishi a dlouhověkost

Houba Reishi a dlouhověkost

-

- Komerční sdělení -aktuality

Vzhledem k rozvoji chemie se od sedmdesátých let minulého století staly některé houby předmětem specializovaného výzkumu. Zvláštní pozornost v tomto výzkumu měla a má houba Reishi. Díky tomuto výzkumu byla zodpovězena otázka, proč se dlouhodobě nazývá houbou mládí a zdravé dlouhověkosti a „houbou nesmrtelnosti“. Vědecký výzkum tato historická tvrzení konečně s plnou platností potvrdil.

V rámci výzkumu se podařilo v houbě Reishi identifikovat stovky unikátních bioaktivních sloučenin. Celkové výsledky, které se dále každým rokem rozšiřují, prokazují, že houba Reishi pomáhá prodlužovat život, stimuluje mozkové neurony a dokonce předchází vytváření nových tukových buněk u obézních lidí.

Reishi zkušenosti

Při vědeckých pokusech byly získány pomocí aplikace standardizovaného extraktu Reishi zkušenosti, prokazující jeho mimořádný účinek. Aktivní délka života myší byla prodloužena o více než 20%, což v lidské populaci znamená z hlediska průměrného dožití obou tvorů hodnotu dosahující až 16 let, což by znamenalo u žen v Česku průměrné dožití 100 let.

Jak dosahuje Reishi tohoto účinku? Podle provedených testů, některé látky z mnoha objevených v Reishi prokazatelně léčivě působí na nemoci jater, cukrovku, alergie či astma a mimořádně podporují imunitní systém. V souhrnu lze napsat, že Reishi houba snižuje riziko výskytu život zkracujících nemocí. Jako názorný příklad mohou být uvedeny kardiovaskulární onemocnění, autoimunitní choroby a neurodegenerativní poruchy.

Reishi houba

Reishi houba při výzkumu jednoznačně prokázala, že za jejím až úžasným účinkem jsou tři sloučeniny. Na prvním místě jsou to polysacharidy, z nichž nejznámější je betaglukan 1,3/1,6d, které podporují funkce imunitního systému. Dále jsou to triterpenoidy, která chrání játra, snižují cholesterol a vysoký krevní tlak, omezují shlukování krevních destiček, co by jedna z příčin infarktů a mrtvic a omezují alergické reakce vyvolané histaminem. A třetí je peptid z druhu Ganoderma lucidum (latinský název Reishi), což je bílkovina, která má velice silné antioxidační vlastnosti.

V jedné ze studií na lidech byla Reishi houba orálně aplikována zdravým dobrovolníkům v jedné dávce o 1100 mg extraktu. Výsledkem bylo, že antioxidační kapacita krevní plazmy silně vzrostla a maxima dosáhla po 90 minutách od aplikace. Na druhé straně antioxidační kapacita moči (ukazuje, co je v těle) po 3 hodinách vzrostla o 29 %.

Výhodou je, že ani jedna z provedených studií nezaznamenala žádné projevy toxicity, případně jakékoliv vedlejší účinky.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje