Dlouhé vlasy jsou bezpochyby krásné. Musí se jim však věnovat dostatek pozornosti a náležité péče, aby vypadaly zdravé, silné a lesklé. 

O dlouhých krásných vlasech sní skoro každá žena a dívka. Účesy pro dlouhé vlasy vypadají prostě úžasně, přitom jsou v mnoha případech naprosto jednoduché. 

Na každé akci může být žena zcela nepřehlédnutelná díky svému krásnému účesu – ať už se jedná o rozlučku se svobodou, svatbu, firemní večírek nebo jen neformální setkání s přáteli. I jen obyčejné stažení dlouhých vlasů do uhlazeného culíku působí elegantně. Má to ovšem háček.

Aby účes vypadal opravdu dobře, musí vypadat dobře i samotné vlasy. Pečovat o ně musí žena každý den. Jak taková správná péče vypadá? Jaké zásady dodržovat? Zde vám nabízíme hned několik tipů pro každodenní péči:

  • Před mytím vlasy dobře pročesejte. Díky tomu se při mytí tolik nezacuchají a nebudou se lámat.
  • Po umytí šamponem je dobré na vlasy nanést kondicionér ke snadnějšímu rozčesávání. Kromě šamponu a kondicionéru si vlasy alespoň 1x týdně zaslouží vlasovou masku.
  • Kdo vyzkouší, jak pozitivní účinek má kokosový olej na vlasy, už nebude chtít nic jiného. Díky pravidelnému zábalu získají vlasy lesk a budou dokonale hladké.
  • Mokré vlasy nestahujte do ohonu. Nejlepší je ponechat vlasy rozpuštěné.
  • Nefénujte vlasy hned po jejich umytí, ale až po několika minutách, kdy trochu uschly na vzduchu.
  • Příliš vysoká teplota fénu vlasy poškozuje. Při sušení se doporučuje fén držet dále od hlavy a nepoužívat nejvyšší stupeň teploty.
  • Konečky vlasů by měly být často zastřihovány.
  • Lesk vlasům dodávají především hřebeny s přírodními hustými štětinami.
  • Nepoužívejte gumičky bez textilního opletení, kovové sponky nebo plastové čelenky. Mnohem lepší službu poskytnou spirálové gumičky a spony a čelenky s textilním povrchem.
  Módní šachovnicový vzor. Co k němu?

Barvené vlasy

Barvení představuje pro vlasy zátěž. Pokud bez něj však žena nemůže být, měla by vlasům věnovat speciální péči. Neuškodí ani různé doplňky stravy se zaměřením na vlasy a jejich kvalitu.

Samostatnou kapitolou je péče o barvené vlasy. Barva vlasy zatěžuje, snižuje jejich sílu, lesk a celkovou kvalitu. Důležitá je proto jejich výživa, používání šamponů a kondicionérů určených speciálně na barvené vlasy a v neposlední řadě není špatné si od barvení na nějaký čas odpočinout. Kromě chemických variant barev může žena zvážit také přírodní barvení hennou.

Lepší, než koupit barvu na vlasy v drogerii a použít ji doma, je svěřit vlasy do péče odborníka. Kadeřník profesionálně zhodnotí stav vlasů a podle toho zvolí vhodné přípravky. Má možnost podle stavu vlasů zvolit pečující barvu, která vlasům tolik neublíží.

Péče o dlouhé vlasy vypadá složitě a zdlouhavě. Pokud si ovšem žena osvojí správné techniky péče o vlasy, pravidelně bude navštěvovat kadeřníka a bude si vybírat jen vhodné přípravky a doplňky, kvalita vlasů se rychle zlepší. Veškerá starost o ně pak bude záležitostí jen na několik minut denně. A v ušetřeném čase si žena může dopřát jiné potěšení – zajít si na gelové nehty, na masáž nebo oblíbené nákupy.

  Těhotná = krásná

Post by admin

Comment(0)