- Komerční sdělení -zeny
Móda a StylJak správně pečovat o dlouhé vlasy?

Jak správně pečovat o dlouhé vlasy?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Dlouhé vlasy jsou bezpochyby krásné. Musí se jim však věnovat dostatek pozornosti a náležité péče, aby vypadaly zdravé, silné a lesklé. 

O dlouhých krásných vlasech sní skoro každá žena a dívka. Účesy pro dlouhé vlasy vypadají prostě úžasně, přitom jsou v mnoha případech naprosto jednoduché. 

Na každé akci může být žena zcela nepřehlédnutelná díky svému krásnému účesu – ať už se jedná o rozlučku se svobodou, svatbu, firemní večírek nebo jen neformální setkání s přáteli. I jen obyčejné stažení dlouhých vlasů do uhlazeného culíku působí elegantně. Má to ovšem háček.

Aby účes vypadal opravdu dobře, musí vypadat dobře i samotné vlasy. Pečovat o ně musí žena každý den. Jak taková správná péče vypadá? Jaké zásady dodržovat? Zde vám nabízíme hned několik tipů pro každodenní péči:

  • Před mytím vlasy dobře pročesejte. Díky tomu se při mytí tolik nezacuchají a nebudou se lámat.
  • Po umytí šamponem je dobré na vlasy nanést kondicionér ke snadnějšímu rozčesávání. Kromě šamponu a kondicionéru si vlasy alespoň 1x týdně zaslouží vlasovou masku.
  • Kdo vyzkouší, jak pozitivní účinek má kokosový olej na vlasy, už nebude chtít nic jiného. Díky pravidelnému zábalu získají vlasy lesk a budou dokonale hladké.
  • Mokré vlasy nestahujte do ohonu. Nejlepší je ponechat vlasy rozpuštěné.
  • Nefénujte vlasy hned po jejich umytí, ale až po několika minutách, kdy trochu uschly na vzduchu.
  • Příliš vysoká teplota fénu vlasy poškozuje. Při sušení se doporučuje fén držet dále od hlavy a nepoužívat nejvyšší stupeň teploty.
  • Konečky vlasů by měly být často zastřihovány.
  • Lesk vlasům dodávají především hřebeny s přírodními hustými štětinami.
  • Nepoužívejte gumičky bez textilního opletení, kovové sponky nebo plastové čelenky. Mnohem lepší službu poskytnou spirálové gumičky a spony a čelenky s textilním povrchem.

Barvené vlasy

Barvení představuje pro vlasy zátěž. Pokud bez něj však žena nemůže být, měla by vlasům věnovat speciální péči. Neuškodí ani různé doplňky stravy se zaměřením na vlasy a jejich kvalitu.

Samostatnou kapitolou je péče o barvené vlasy. Barva vlasy zatěžuje, snižuje jejich sílu, lesk a celkovou kvalitu. Důležitá je proto jejich výživa, používání šamponů a kondicionérů určených speciálně na barvené vlasy a v neposlední řadě není špatné si od barvení na nějaký čas odpočinout. Kromě chemických variant barev může žena zvážit také přírodní barvení hennou.

Lepší, než koupit barvu na vlasy v drogerii a použít ji doma, je svěřit vlasy do péče odborníka. Kadeřník profesionálně zhodnotí stav vlasů a podle toho zvolí vhodné přípravky. Má možnost podle stavu vlasů zvolit pečující barvu, která vlasům tolik neublíží.

Péče o dlouhé vlasy vypadá složitě a zdlouhavě. Pokud si ovšem žena osvojí správné techniky péče o vlasy, pravidelně bude navštěvovat kadeřníka a bude si vybírat jen vhodné přípravky a doplňky, kvalita vlasů se rychle zlepší. Veškerá starost o ně pak bude záležitostí jen na několik minut denně. A v ušetřeném čase si žena může dopřát jiné potěšení – zajít si na gelové nehty, na masáž nebo oblíbené nákupy.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje