- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiTipy na běžecké vychytávky, které vám usnadní letní trénink

Tipy na běžecké vychytávky, které vám usnadní letní trénink

-

- Komerční sdělení -aktuality

V létě nám začíná náročnější část tréninků. Všichni se asi shodneme na tom, že běhat ve 40stupňových vedrech není žádná legrace. Na druhou stranu, co je víc, než běžet po prosluněné lesní stezce nebo si dát už za světla ranní kolečko v sousedství? Přečtěte si tipy na několik běžeckých vychytávek, které vám letní trénink nejen usnadní, ale zpříjemní natolik, že se na něj vždy budete těšit ještě víc.

1) Hlídač životního stylu

Každé vydané energii je nutné přizpůsobit i životní styl. Také se stále trápíte s tím, že nespíte dostatečně dlouho a vydatně, zbytečně se stresujete a všechny tréninky se vám potom absolvují hůř? Špičkový výrobce sportovního vybavení Polar přichází s chytrými hodinkami Ignite, které změní váš životní styl od základů od správného spánku až po dýchání při běhu.

Inovativní software Sleep Plus vám pomůže se správným spánkovým režimem na základě metrik, jejichž výsledky tvoří tzv. Sleep Core, který obzvláště v létě ocení všichni, kdo nemohou spát ať kvůli úmorným horkům nebo střídání časových pásem. Díky tomu se okamžitě dozvíte, jaká je struktura vašeho spánku a Ignite na základě zjištěných údajů přizpůsobí následující denní plán pohybových aktivit. Hodinky navíc disponují výukovou aplikací klidového dýchání Serene Breathing Excersice, na jejímž základě dokáží sestavit silový personalizovaný trénink na míru přesně pro vás. Nedocílíte tedy pouze zlepšení kondice, ale díky stresovému managementu i psychické pohody a pravidelného odbourávání stresu.

Hodinky Polar Ignite vhodné pro jakoukoliv sportovní aktivitu zakoupíte od za doporučenou cenu 5 290 Kč u prodejců sportovních potřeb nebo elektra a na e-shopu www.mujpolar.cz.

2) Šaty dělají člověka

Ruku na srdce – komu z nás se nechodí lépe běhat v nově nakoupeném sportovním oblečení? Bohužel, běžecké oblečení dostává obzvlášť v létě také nejvíce zabrat, a tak je důležité věnovat mu patřičnou péči. Důvodem jsou nejen zápachy potu, ale i smogu a pachů z okolí. Běžecké oblečení navíc vyžaduje užívat speciální čistící prostředky pravidelně, abychom udrželi jeho prodyšné a vodotěsné vlastnosti.

Přímo na sportovní oblečení vyvinul Ariel novinku, a sice kapsle Active Deo-Fresh, které pomohou uchovat vaše prádlo svěží a odolnější vůči zápachu potu. Aktivní varianta kapslí udrží prádlo navíc i odolné vůči skvrnám. Technologie Ariel kapslí neslouží pouze k zakrytí pachů, ale naopak eliminuje jejich zdroj a zanechává trvalou vůni.

Kapsle, které se vkládají pod prádlo do bubnu pračky, zakoupíte v drogériích a v obchodních řetězcích od 149 Kč do 349 Kč. Pozor, je nutné uchovávat mimo dosah dětí!

3) Nejdřív teorie, potom praxe

S létem přichází po celém světe také nespočet běžeckých závodů, maratonů a půlmaratonů, triatlonů nebo třeba jen charitativních běhů. Pokud jste se i vy letos rozhodli hecnout a některého z nich se konečně účastnit, určitě oceníte knihu od Edice Knihy Omega Běhání pro špičkový výkon.

Ať už jste naprostý běžecký začátečník a hledáte informace, jak s běháním vůbec začít nebo sháníte konkrétní tréninkový plán, který by vás spolehlivě připravil na běh kratších i delších vzdáleností, pak se investice do tohoto sportovního průvodce určitě vyplatí. Kniha je dílem autora nanejvýš povolaného, olympijského vítěze v maratónu z Mnichova 1972 Franka Shotera. Celkem 160 stran poskytuje po úplných základech od přístupné formy techniky běhu, přes přípravy, protahovací a posilovacích cviky, fyziologii, výživu či nebezpečí zranění až po způsob vedení tréninkového deníku. 

Další část knihy se věnuje špičkovému běhání včetně závodů a přípravy na ně: intervalovému tréninku, tréninku v kopcích, různým tréninkovým trasám, správnému dýchání či taktice při samotném závodu, speciálně pro závody na tratích od 5 km až po maratón. Titul seženete ve všech prodejnách a na e-shopu Knihy Dobrovský za 268 Kč.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje