Všichni už jsme se někdy dostali do situace, kdy se nám rozbila pračka či auto nebo jsme našli v poště obrovský nedoplatek za energie a museli jsme dát dohromady několik tisíc, abychom tyto problémy vyřešili. Chvíle, kdy se na nás navalí nečekané výdaje, pochopitelně bývají velice stresující, jelikož obvykle přichází v tu nejméně vhodnou dobu. Nejedná se však o žádnou katastrofu. Přestože to tak na první pohled nevypadá, z takové situace se lze poměrně snadno dostat ven – my jsme si pro vás připravili hned tři různá řešení.

Finanční rezerva

Ať už si přečtete jakýkoliv článek o tom, jak byste se měli starat o své finance, téměř pokaždé v něm narazíte na výraz finanční rezerva nebo také finanční polštář. Jedná se o menší či větší obnos peněz, který si postupně šetříte, abyste na něj mohli sáhnout v případě krize jako například ztráty zaměstnání nebo opravdu nutných nečekaných výdajů. I když vaše finanční rezerva není zrovna velká, pořád vám může dost pomoci, jelikož vám v případě krize bude místo deseti či dvaceti tisíc například stačit půjčka 5000 Kč

  Tiskárny do kanceláří i domácnosti

Nebankovní půjčky

Jak už jsme tak trochu zmínili, když vás potkají nečekané výdaje nebo jiná forma finanční krize, může vám velmi pomoci některý typ nebankovní půjčky. Možná se teď ptáte, proč neuvádíme také bankovní úvěry. Záměrně je tu nezmiňujeme, protože se zpravidla vztahují jen na větší obnosy peněz. Navíc vyžadují důkladné prověření vaší bonity, což celý schvalovací proces dost prodlužuje, a tak by vyřízení půjčky nemuselo proběhnout v rámci období splatnosti vašich závazků. 

A právě to, co postrádají bankovní půjčky, vám mohou přinést ty nebankovní. Poskytovatelé při jejich schvalování nebývají tak obezřetní jako banky, což zajišťuje rychlejší vyřízení a také zvyšuje pravděpodobnost toho, že půjčku vzhledem k vaší současné situaci skutečně dostanete. Navíc se vztahují i na malé částky, takže nebude žádný problém si vypůjčit jen pár tisíc na opravu auta nebo nákup nového spotřebiče. Ještě k tomu vše vyřídíte online z pohodlí domova a dokonce si můžete nechat peníze doručit v hotovosti kurýrem.

Kreditní karta či kontokorent

I banky však mají svá řešení na nečekané výdaje, a to hned dvě. Prvním z nich jsou kreditní karty, které se používají stejně jako debetní karty jen s tím rozdílem, že na nich nemáte své vlastní peníze, ale předschválenou částku od banky, kterou čerpáte podobně jako půjčku. Peníze pak zase vrátíte a pokud to stihnete v rámci určitého období, můžete se dokonce vyhnout úrokům. Dejte si však pozor na to, kolik čerpáte a zda s kartou nejsou spojené i nějaké pravidelné poplatky, abyste pak nebyli nepříjemně překvapení, když vám přijde vyúčtování.

  Nemáte peníze na vánoční dárky? Půjčka FASTFIN je řešení!

Druhou cestou, jak vám banka může pomoci s nečekanými výdaji, je kontokorent. Tato služba spočívá v tom, že máte na svém běžném účtu povoleno zajít do mínusu. Částku, kterou můžete přečerpat, si předem nastavíte, a tak se vám nemůže stát, že byste svůj limit překročili. Výhodou je, že správa kontokorentu vás nic nestojí, maximálně tak jeho zřízení. Dejte si však pozor na to, abyste kontokorentu nevyužívali bez vašeho vědomí. V momentě, kdy se dostanete do mínusu, totiž platíte úroky, které nejsou zrovna nízké. 

Post by admin

Comment(0)