- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiNiche parfémy = perly mezi vůněmi. V čem tkví...

Niche parfémy = perly mezi vůněmi. V čem tkví jejich kouzlo?

-

- Komerční sdělení -aktuality

V poslední době se opět vrací na výsluní tradiční řemesla. Už jsme se přesytili průmyslově vyráběných produktů, které padají jeden za druhým z výrobní linky. Máme rádi, když má koupená věc nějaký příběh, když má nějakou přidanou hodnotu. Nebojíme se investovat do originálních výrobků, protože dokážeme ocenit jejich jedinečnost. A přesně tento přístup znovu vynesl na světlo světa niche parfémy. Nyní si je může pořídit nejen smetánka, ale i běžný smrtelník. Je to vlastně takový návrat k tradici parfémářského řemesla, kdy byl každý kousek unikát. Podlehnete jim také?

Kdo by chtěl vonět, jako každý druhý? Samozřejmě, člověk má rád jistoty a proto ví, že když si koupí světově velebený parfém od známé značky, nebude pravděpodobně výsledkem zklamaný. Není to ale škoda? Proč bychom měli neustále jít s davem. Každý z nás je přeci individuální osobnost a má proto právo jedinečné volby, která nejen nezklame, ale otevře nové obzory a dokáže inspirovat.

Pozdravy z tajemného východu

Představte si, že se vrátíte zpět v čase do dob středověku a renesance. Tehdy se oči všech zvídavých osobností upíraly na východ. Daleký orient byl totiž symbolem tajemna a nespoutaných možností. Každý snil o tom, že se dostane k vzácným surovinám, které tehdejší země nabízely. Z východu k nám mimo nejmodernější vynálezy a vědu putovalo drahé koření, vzácné látky, exotické dřevo, slonovina a také vůně a oleje. Vše se získávalo přírodní cestou a neslo s sebou punc naprosté jedinečnosti. Často byly pouštní karavany a obchodní lodě přepadávány, protože zloději velmi dobře věděli, k jakým cennostem se mohou dostat.

Oproti minulosti dnes žijeme v poměrně bezpečném světě. Málokomu z nás hrozí extrémní chudoba, hladomor nebo epidemie smrtelných nemocí. Přesto v nás dávné doby často vyvolávají romantické představy a snění. Jaké to asi tehdy muselo v Evropě být? Jaký pocit zažívali lidé, kteří poprvé přičichli k vzácnému koření, ochutnali pomeranč nebo dokonce na vlastní oči spatřili daleké končiny? Když se dnes rozhodneme, můžeme už zítra stanout na druhém konci světa.  Kam se však podělo dobrodružství, když slepá místa na mapě už téměř nenajdeme?  Okusit chuť nepoznaných dálek však můžete právě prostřednictvím niche parfémů. Každý z nich má totiž svůj vlastní, vzrušující příběh.

Umělecké dílo po všech stránkách

Už na první pohled je jasné, že se před vámi neocitla lahvička obyčejné vůně. Niche parfém poznáte i podle zpracování flakonu, který často navrhuje přímo umělecký sklář. Uvnitř najdete směsice nejvzácnějších ingrediencí, jako například damašskou růži, santalové dřevo nebo dokonce střelný prach či mořskou pěnu. Tyto netradiční suroviny jsou zpracovávány šetrným destilačním procesem a v průmyslově vyráběných parfémech pro svou vysokou cenu často uměle nahrazovány. Namíchat exkluzivní vůni je tedy opravdu alchymie, a rodinné firmy, produkující tyto parfémy, si své výrobní procesy a postupy bedlivě střeží.

Dejte šanci exluzivnímu zboží

Tápete ve výběru vůně? Vyzkoušet můžete niche parfémy od Acqua di Parma, Creed, Juliette Has nebo Amouage. Nejlepší ale bude jít přímo do specializované parfumérie a udělat si z nákupu nevšední zážitek. Niche parfémy vám dokaží navodit vzpomínky a popustí uzdu vaší fantazie. Vyhraďte si na jejich koupi dostatek času, výsledek bude stát za to.

Za jejich exkluzivitu se připlácí. Návratem vám však bude pocit jedinečnosti, který se dostaví s každou novou aplikací. Nebojte se dopřát si v dnešním světě rutiny a stereotypu něco nadstandardního, a nechejte se unášet do pohádkové minulosti či vysněné budoucnosti alespoň v myšlenkách. Každý den vám tak může připadat výjimečný. Niche parfémy jsou tu pro každého, kdo se rád odlišuje a neostýchá se projevit svou individualitu. Na trhu najdete mimo klasické dámské a pánské parfémy také unisex variantu. Niche parfém voní na každém jinak, a proto můžete jednu lahvičku klidně sdílet třeba se svým partnerem.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje