Práce nemusí být nuda

Práce pro vás. Jste absolventi, delší dobu nezaměstnaní nebo budete končit ve stávajícím zaměstnání? Možná nejste tak úplně spokojeni a pohlížíte se po něčem novém. Ať je to jakkoliv, dobrá práce k vám pravděpodobně nepřijde sama. Štěstí přeje připraveným. A také aktivním! Začněte hledat ihned, protože čím více času a úsilí tomuto procesu věnujete, tím dříve si oddychnete a sklidíte plody své snahy.

Práce a Personalistka.cz

Internet je při hledání práce v dnešní době hlavním aktérem. Existuje mnoho pracovních portálů, personálních agentur a inzertních serverů, které práci nabízejí, nechybí ani nabídky brigád. Jedním z takových portálů je Personalistka.cz, stránka poměrně mladá, ovšem velmi propracovaná a nabízející denně nové nabídky prací i brigád. Vhodná je pro studenty, dospělé i pro lidi nad 50 let věku.

Prověřené servery s nabídkami práce pravidelně aktualizují inzeráty, nabízejí přehledné vyhledávání a uživatelskou podporu. Nabídku si můžete filtrovat podle profese, regionu, úvazku, platu, dosaženého vzdělání a dalších kritérií. Zajímavé nabídky si můžete nechat dokonce zasílat emailem!

Práce

Nebojte se poptat známých a práce je na světě

Zajímavá nabídka práce může přijít i z jiných stran. Nezaměstnaní se většinou registrují na úřadu práce. Dobré je poptat se svých přítel, rodiny a známých, zda o nějakém zaměstnání nevědí. Možná to není úplně příjemná situace, přiznat druhým, že jste nezaměstnaní, pokud ji ale překonáte, můžete být mile překvapeni. Další variantou je vzít vše do vlastních rukou, zkusit štěstí a rozeslat životopisy firmám ve vašem okolí.

  „Hledám práci“- Jak zvýšit své šance?

Vzdělání a dostatek informací

Nebojte se doplnit si vzdělání či se rekvalifikovat. Přes úřady práce to jde někdy dokonce zdarma. Nemůžete-li dlouhodobě uspět ve vašem oboru, bude to pravděpodobně chtít obor změnit nebo uvažovat o přestěhování za prací. Prospěšné bývají i veletrhy, výstavy a burzy práce. Zorientujete se v aktuální situaci na pracovním trhu, získáte nové kontakty, zajímavé informace a snad si trochu ujasníte, jak dále postupovat. Je to výborná zkušenost i pro zaměstnané.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

 

 

 

 

 

 

 

Related post

Služby

Strašák jménem – Úřad práce

Služby

Personalistka.cz ví, které práce teď frčí!

Kurzy a školení Služby Zprávy

„Hledám práci“- Jak zvýšit své šance?

Comment(0)