- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiTaneční představení "Diptych"

Taneční představení „Diptych“

-

- Komerční sdělení -aktuality

Všichni milovníci hudby a tance by při názvu „Diptych“ měli zpozornět, moderní a nadčasové taneční představení zaujme každého stejně jako mě. Velmi mne oslovil styl tohoto tanečního uskupení zobrazujícího neustálý pohyb duše, který je dalším velmi úspěšným autorským dílem vynikajícího tanečníka a choreografa Michala Záhory. Všechny jeho taneční prezentace jsou vždy zachycením kultivovaných pohybových aktivit s cíleným zaměřením na celkové estetické hodnoty krásy lidského těla. Diptych se svou choreografií zaměřuje na emotivní a vizualizovanou abstrakci pohledů filozofických a psychologických.

Diptych
Diptych

Impuls a procítění všech tanečníků upoutají pozornost každého diváka, tuto taneční show rozhodně doporučuji všem jako vynikající podívanou, která je naprosto originální a jedinečná. Snaha pochopit představení vám jednu část mozku vypne, jinou naopak zapne, a začnete toto umění vnímat, zamyslíte se nad dějem, budete příjemně překvapeni, již z názvu „Diptych“ vám vyplyne, co od taneční skupiny můžete očekávat, že zažijete velkolepou podívanou nadčasového umění.
Choreografie založena výhradně na protikladech pohybu a světla vychází vstříc svému jménu, souhra světel a stínů spolu s tanečníky vám připraví jedinečně silné představení a budete až do konce plni očekávání, které se splní do posledního detailu.
Výrazná maskulinní úvodní část je velmi procítěně odtančená, vcítíte se do hudby spolu s tanečníky Michalem Záhorou a Radkem Bohatou, velmi precizní pohyby a přesné detaily každého pohybu získávají baletní nádech. V druhé části vás okouzlí nevinnost Dagmar Chaloupkové, která přechází v dynamický živočišný náboj.
Diptych divadlo

Doprovodná hudba se krásně vplývá do tance, není příliš rušivým elementem, a proto posiluje vnímání tanečního projevu, což je obrovským milým překvapením.
„Diptych“ je zaručeně skupinou estetiky, výrazu a rozhodně není prvoplánové. Kvalitní příprava tanečníků je znát v každém jejich pohybu a nutí vás hltat celkové vystoupení od začátku až do konce.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...
- Komerční sdělení -zpravy

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...

Už jste četli?

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje