- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyJsme generací závislou na výpočetní technice

Jsme generací závislou na výpočetní technice

-

- Komerční sdělení -aktuality

Umíte ještě napsat psací písmenka české abecedy!

Ruku na srdce, mnoho z nás to neumí! Ve většině případů lidé ve věku okolo 40 let a mladší píší v ručním textu pouze hůlkovými písmeny.

písmo

Tento fenomén se projevil po dostupnosti výpočetní techniky resp. stolních počítačů běžným uživatelům. Při písemné komunikaci s ostatními používáme především e-mailové zprávy. Samozřejmě, nadále používáme klasickou formu dokumentů resp. jejich hmatatelnou podobu čili na papíře. Dokumenty jsou ale vesměs tištěné včetně dopisů pro naše známé a blízké. Ruční písmo používáme pouze okrajově ve formě poznámek, a vesměs při našem studiu nebo na pracovních schůzkách.

Nicméně, jak máme stále před očima tiskací písmenka, při práci s počítači a notebooky ale i četbou novin a knih, zcela automaticky užíváme v písemném (ručním) projevu hůlková písmena. Pro nás je to už samozřejmostí, ale pokud máme k dispozici text, který napsala starší osoba, jen stěží dokážeme rozluštit některá velká písmenka.

Především se jedná o velké S, L, Z. Nejen společnost, ale i psaný text prochází výrazným vývojem, ale otázkou je, kde se tento vývoj zastaví. Můžeme pouze doufat, že naši potomci se nebudou na úředních listinách podepisovat opět třemi křížky, jako naši dávní předci.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje