- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyCo uděláte pro bezpečí vašeho dítěte vy?

Co uděláte pro bezpečí vašeho dítěte vy?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Každé ráno vypravujete své dítě do školy a pokaždé se strachujete, aby došlo v pořádku. Stejný strach pociťujete i tehdy, když dítě vyrazí ven se svými kamarády. Obavy jsou na místě! Děti jsou při pobytu venku vystaveny mnohým nebezpečím a je třeba se je snažit mírnit. Zejména nyní – v období, kdy se děti za šera pohybují v blízkosti silnic. Snížená viditelnost způsobí, že řidič vaše dítě přehlédne a tragédie je téměř nevyhnutelná. Existuje způsob, jak se před takovou situací chránit. Spolehnete se na něj?

Dítě musí být vidět!

Děti jsou roztržité a někdy nedokážou zcela správně vyhodnotit, jak bezpečné je pro ně přejít silnici. Běžně se stává, že seskočí z chodníku a šinou si to po silnici, v zápalu hry si nevšimnou, že jsou moc blízko vozovky apod. Dítě, které má klasické oblečení, je pro řidiče téměř neviditelné. Za snížených podmínek viditelnosti zaregistruje řidič osobu v tmavém oblečení pouhých 18 m před sebou. Pokud je osoba oblečena do žluté barvy, prodlouží se viditelnost na 37 m, v bílé na 55 m. Je to ale stále málo. I při rychlosti 50 km/h zastaví řidič auto až za 28 metrů! Moc prostoru pro reakci mu nezbývá.

I vy musíte nad bezpečností vašeho dítěte přemýšlet. Pokud se nechcete strachovat, oblékněte ho do reflexní vesty. Reflexní materiál dobře odráží světlo a je viditelný až na 200 m. Řidič auta i dítě mají dost času na reakci. Dětské reflexní vesty jsou k dostání v klasickém provedení i natahovací přes hlavu. Aby se dětem líbily, jsou na nich veselé postavičky zvířátek. Určeny jsou po malé děti, které chodí do školky i pro starší, které již samy chodí do školy.

Nabízí se i jiné řešení

Reflexní vesta není jediným doplňkem, který dokáže na dítě za snížené viditelnosti upozornit. Jestliže váš potomek odmítne vestu nosit, kupte mu například reflexní nášivku. Na trhu jsou také přívěsky na batoh, reflexní taháčky na zip, odznaky, kšiltovky a také pásky, které se připevňují na oblečení. Vše sežnete v obchodě altima.cz.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje