- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyCo uděláte pro bezpečí vašeho dítěte vy?

Co uděláte pro bezpečí vašeho dítěte vy?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Každé ráno vypravujete své dítě do školy a pokaždé se strachujete, aby došlo v pořádku. Stejný strach pociťujete i tehdy, když dítě vyrazí ven se svými kamarády. Obavy jsou na místě! Děti jsou při pobytu venku vystaveny mnohým nebezpečím a je třeba se je snažit mírnit. Zejména nyní – v období, kdy se děti za šera pohybují v blízkosti silnic. Snížená viditelnost způsobí, že řidič vaše dítě přehlédne a tragédie je téměř nevyhnutelná. Existuje způsob, jak se před takovou situací chránit. Spolehnete se na něj?

Dítě musí být vidět!

Děti jsou roztržité a někdy nedokážou zcela správně vyhodnotit, jak bezpečné je pro ně přejít silnici. Běžně se stává, že seskočí z chodníku a šinou si to po silnici, v zápalu hry si nevšimnou, že jsou moc blízko vozovky apod. Dítě, které má klasické oblečení, je pro řidiče téměř neviditelné. Za snížených podmínek viditelnosti zaregistruje řidič osobu v tmavém oblečení pouhých 18 m před sebou. Pokud je osoba oblečena do žluté barvy, prodlouží se viditelnost na 37 m, v bílé na 55 m. Je to ale stále málo. I při rychlosti 50 km/h zastaví řidič auto až za 28 metrů! Moc prostoru pro reakci mu nezbývá.

I vy musíte nad bezpečností vašeho dítěte přemýšlet. Pokud se nechcete strachovat, oblékněte ho do reflexní vesty. Reflexní materiál dobře odráží světlo a je viditelný až na 200 m. Řidič auta i dítě mají dost času na reakci. Dětské reflexní vesty jsou k dostání v klasickém provedení i natahovací přes hlavu. Aby se dětem líbily, jsou na nich veselé postavičky zvířátek. Určeny jsou po malé děti, které chodí do školky i pro starší, které již samy chodí do školy.

Nabízí se i jiné řešení

Reflexní vesta není jediným doplňkem, který dokáže na dítě za snížené viditelnosti upozornit. Jestliže váš potomek odmítne vestu nosit, kupte mu například reflexní nášivku. Na trhu jsou také přívěsky na batoh, reflexní taháčky na zip, odznaky, kšiltovky a také pásky, které se připevňují na oblečení. Vše sežnete v obchodě altima.cz.

Mohlo by se vám líbit

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a jejich světlu trvá tak dlouho, než dosáhne Země, je možné,...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality, na něž nedáte dopustit, nebo upřednostňujete ochutnávání nových, originálních chutí,...
- Komerční sdělení -zpravy

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Už jste četli?

Pozorování hvězd je jako pohled do minulosti

Vzhledem k tomu, že hvězdy jsou tak daleko a...

Nejlepší speciality pro adventní čas? Vánočka a éclairky z pekařství PAUL políbené francouzským šarmem

Klasika, nebo experiment? Ať už milujete tradiční vánoční speciality,...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje