- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiVodní vysavač a jeho výhody

Vodní vysavač a jeho výhody

-

- Komerční sdělení -aktuality

Máte doma alergika, astmatika, domácího mazlíčka nebo jen chcete mít čisté prostředí v interiéru? Vodní vysavač je skvělou volbou, který nejen vysává, ale dokáže ledacos také vyčistit. Přečtěte si o jeho výhodách a na jakém principu vlastně funguje.

Co je vlastně ten vodní vysavač?

Vodní vysavače oproti těm klasickým vysávají skrze vodu. Veškeré nečistoty zůstávají v nádobě, která je naplněná vodou a zbytky nečistot zachytí ještě omyvatelný filtr. Díky přítomnosti vody se zachytí maximum nečistot a do interiéru se vrací čistý vzduch.

Výhody vodních vysavačů:

  • vysávání bez sáčku
  • neztrácejí sací sílu a výkon
  • vysoce účinná filtrace
  • omyvatelný filtr
  • jsou hygienické
  • ideální pro alergiky

Nevýhody – jsou vůbec nějaké?

Jako nevýhodu vodního vysavače mohou někteří považovat jeho princip a údržbu. Před každý použitím je totiž nutné do vysavače nalít vodu a po skončení ji zase vylít a nádobu s filtrem propláchnout, aby byla čistá, nedocházelo zde ke vzniku bakterií, plísní a vysavač byl připraven pro další použití. To samozřejmě zabere pár minut. Ale díky této údržbě alespoň víme, že je vodní vysavač uvnitř stále perfektně čistý, což se o klasickém vysavači říci nedá, když se sáček mění až po několika měsících.

Jak vodní vysavač funguje?

Princip vodního vysavače je podobný jako u suchého bezsáčkového vysavače. Nasávaný vzduch s prachem projde hadicí do nádoby s vodou. Zde dojde k oddělení nečistot ze vzduchu tím, že se namočí. Vzduch následně proudí dál a nečistoty, které nezůstaly ve vodě, zachytí výstupní filtr a odstraní ze vzduchu poslední mikroskopické částečky. Filtr ve většině případů bývá omyvatelný.

Čištění ploch, bytových doplňků i vzduchu

Vysavač s vodním filtrem neslouží pouze k čištění podlah, ale i k čištění bytových textilií (koberce, pohovky, různá čalounění) a vzduchu, což ocení především alergici a astmatici. Vodní vysavač je ideální i pro majitele domácích zvířat, jejichž chlupy bývají téměř všude.

Výběr vodního vysavače – na co se zaměřit?

Pokud byste si chtěli vodní vysavač pořídit, vybírejte takový, který umožňuje jednoduchou manipulaci s nádobou na vodu i celkovou jednoduchou obsluhu. Přece jen budete s nádobou na vodu manipulovat před i po každém použití.

Vodní vysavač nachází uplatnění nejen v domácnosti, ale lze ho bez problému použít i v kanceláři nebo při péči o automobil. Na trhu je v dnešní době k dispozici mnoho násad, které umožňují i rychlé mytí oken, zvlhčení pokojových rostlin či osvěžení vzduchu v prostoru.

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje