- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyZkvalitňování péče o seniory Centrin CZ s.r.o.

Zkvalitňování péče o seniory Centrin CZ s.r.o.

-

- Komerční sdělení -aktuality

Společnost Centrin CZ s.r.o., poskytovatel sociálních služeb od roku 2007, provozuje dnes již celkem tři zařízení. Ve Zruči nad Sázavou, Unhošti a Praze poskytuje komplexní sociální služby již téměř 300 seniorům.

Povolání pracovníka v sociálních službách je velice náročné, z hlediska veřejnosti často nedoceněné, někdy dokonce i špatně placené. Pro náš pečující personál chceme to nejlepší, stejně tak se chceme podílet na zvýšení prestiže práce v sociálních službách i poskytnout našim zaměstnancům podporu všeho druhu pro výkon jejich práce.

Průběžně pracujeme na doplňování vzdělávání našich pracovníků v sociálních službách. Vzdělávací programy a kurzy se odvíjí od zjištěných potřeb uživatelů, služeb a trendů v sociálních službách stejně jako od změn pracovněprávních norem, zákonů a vyhlášek. Školení zajišťujeme formou kombinovanou, tedy z vlastních zdrojů, neboť společnost Centrin CZ s.r.o. je též akreditovanou vzdělávací institucí, ale i vysíláme naše pracovníky na vybrané kurzy externích školících středisek.

V letošním roce jsme také uvítali hned několik zásadních změn vedoucích k prohloubení a zdokonalení stávajícího technického zabezpečení domova se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. ve středočeské Unhošti u Kladna. Důraz klademe především na bezpečí, zdraví a zachování intimity.

Bezpečí

Bezpečnostní signalizační zařízení pro přivolání pomoci v tísni pomocí bezdrátových tlačítek je vhodné všude tam, kde je zajištěna 24 hodinová obslužná péče a kde si uživatelé potřebují přivolat v nouzi pomoc. V domově Centrin CZ s.r.o. má každý uživatel své nouzové tlačítko připevněné v dosahové vzdálenosti u lůžka, hůře pohybliví uživatelé využívají přenosná tlačítka – přívěsky přímo na lůžku.

Bezpečnost mimo domov Centrin CZ s.r.o. zajišťuje Lokátor CARE. Jedná se o malé, lehké, elegantní odolné zařízení, se kterým se uživatelé domova cítí lépe při procházkách po okolí. Lokátor umí sám rozpoznat pád, má na sobě také SOS tlačítko a vysílá neustále svoji pozici pracovníkům domova. Ti mají tak okamžitou informaci o pádu nebo jiné alarmové události a můžou se ihned s uživatelem spojit, aby ověřili jeho stav, nebo uživatele dle odesílané pozice také vyhledat.  V případě pádu Lokátor pád detekuje a automaticky přivolá pomoc sám.

Zdraví

Pro ještě větší pohodlí uživatelů byla pořízena také nová polohovací lůžka. Manipulace s uživatelem je pro ošetřující personál jednodušší díky nastavitelné výšce. Ke každému lůžku náleží noční stolek, hrazda a triangl.

Využití polohovacích klínů v přímé péči a fyzioterapii má své velké opodstatnění. Polohovací klíny s omyvatelným pratelným potahem na zip byly doplněny jako součást dalších rehabilitačních pomůcek v prevenci dekubitů. Další polohovací pomůcky byly vyrobeny přímo v domově za dohledu fyzioterapeutky, vedoucí přímé péče.

Zvedák elektrický pro ošetřovatelský provoz zajišťuje bezpečnou manipulaci s velice těžkými imobilními uživateli, napomáhá například jejich přemisťování z lůžka na mechanický vozík. S elektrickým zvedákem je možné zdravě a bezpečně zajistit veškeré denní potřeby všech uživatelů.

Zachování intimity

Toaletní a sprchový pojízdný vozík je významným pomocníkem při hygieně seniorů, určený pro využití ve sprše i jako WC křeslo. Jedná se o vozík, který má odklopné područky, kola s brzdami, podnožky, součástí vozíku jsou také obruče umožňující uživateli jízdu bez doprovodu.

Mobilní zástěna neboli paravan je určena k použití v zařízeních, kde je třeba oddělit prostor a tím vytvořit jisté soukromí pro uživatele. Je tvořena dvěma nebo třemi vzájemně spojenými díly, opatřena pojezdovými kolečky (2 kolečka brzděná) a každý díl má vyjímatelnou textilii. Mobilní zástěna se využívá denně v běžném provozu dle potřeby uživatelů.

Sandra Grünfeldová
www.centrin.cz

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje