- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyCo je důležité pro výběr správného školního batohu

Co je důležité pro výběr správného školního batohu

-

- Komerční sdělení -aktuality

Máte doma budoucího prvňáčka? Určitě vám jde hlava kolem ze všech budoucích povinností, ale jedním z nejdůležitějších kroků je výběr správného školního vybavení, především aktovky.

Odlišit se od ostatních
Jistě si mnoho z vás vybaví situaci, kdy skoro celá třída měla stejnou tašku, a jejich záměny vedly často k úsměvným situacím. Dnešní nabídka školních aktovek a batohů je velice široká a pestrá, je tedy možné vybírat z různých tvarů, barev a vzorů. Přesto je, kromě vzhledu, dobré mít na paměti základní požadavky, které by měl školní batoh pro prvňáčky splňovat a při jeho výběru je se na ně zaměřit. Děti s sebou do školy nosí spousty věcí, od těch nutných jako jsou učebnice, sešity, penál a svačina až po různé zbytečnosti a hračky, které chtějí ukázat spolužákům. Váha, kterou nesou na zádech, tak může přesáhnout i několik kilogramů a kvalitní školní batoh je tak naprostou nezbytností pro zdravá záda i pohodlné nošení.

Potřebná kritéria
Školní batoh musí vydržet ne zrovna jemné zacházení a je třeba brát v potaz i vliv na zdravotní stav školáka. Zátěž spolu s nekvalitním batohem mohou mít negativní vliv na držení těla. Špatné držení těla pak může způsobit bolest zad i bolest hlavy. Výběr správného a kvalitního batohu má vliv na zdravá záda a celkový zdravotní stav i v dospělosti. Důležitá jsou ergonomicky tvarovaná záda, díky nimž sedí na zádech jak při chůzi, tak i v klidu. Batoh do školy by měl být vybaven širokými ramenními popruhy, kde nesmíme zapomenout na možnost nastavení podle potřeb školáka. Pevný materiál, který odolá jak výkyvům počasí, tak zátěži, kterou školák každý den nosí, nám ušetří starosti a zapomínat nelze ani na reflexní prvky, které pomáhají zvýšit viditelnost dítěte na cestě z a do školy.

Pro pohodlí při nošení i záda bez bolesti je nutné školákům ukázat, že správně je nosit batoh na obou ramenou. Kontrolujte své děti, zda se s batohem nehrbí, či jinak nekřiví. Díky této kontrole můžete předejít zbytečným zdravotním problémům.

Mohlo by se vám líbit

Velké porovnání cen potravin 2019-2022: Česko vs Španělsko

Během roku 2022 inflace překonala veškeré rekordy prakticky ve všech evropských státech. Ceny neustále letí vzhůru, výrazně podražila elektřina...

Vytvořte si denní rituály, které vás zbaví stresu

Víte, jak dlouho trvá než si z konkrétní činnosti vytvoříte zvyk? Pokud si chcete denně plánovat své dny s...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si najít práci, která vás bude bavit

I když má být práce hlavním způsobem obživy, jen těžko se vám do ní bude dobře chodit, pokud vás...

Už jste četli?

Velké porovnání cen potravin 2019-2022: Česko vs Španělsko

Během roku 2022 inflace překonala veškeré rekordy prakticky ve...

Vytvořte si denní rituály, které vás zbaví stresu

Víte, jak dlouho trvá než si z konkrétní činnosti...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje