Psychické problémy některých z nás mohou přerůst v menší či větší depresi. V uspěchané době, která vyžaduje co nejlepší výkon prakticky od každého, se dá něco podobného očekávat. Samozřejmě ale není důvod k poraženecké náladě, protože s depresí se dá úspěšně bojovat. A to i prostřednictvím ryze přírodních preparátů. Nakonec, kdo by do sebe chtěl ládovat tuny zbytečné chemie, na které se tělo může stát přímo závislé? Raději bylinky a další léky přímo z přírody, pestrý výběr najdete například na eushops.cz.

Až třetina Čechů potřebuje psychiatrickou pomoc

Zhruba tři miliony Čechů chodí alespoň jednou do roka za psychiatrem. Toto alarmující číslo, které se oproti minulé generaci značně navýšilo, je třeba brát opravdu vážně. Příští generace už může za největší zdravotní problém považovat právě špatnou psychiku. Spouštěčem depresí přitom není vždy jen sociální situace nebo poněkud neadekvátní životní styl. V mnoha případech je na začátku cukrovka nebo velká nadváha, která postupně přeroste v obezitu. Podíl pacientů léčících se s depresí a majících tyto další zdravotní komplikace je velmi výrazný.

  Zapomeňte na akné jednou provždy. Víme, co zabírá!

Deprese je vlastně „jen“ další civilizační choroba. A jako takovou je třeba ji nepodcenit, tudíž zařadit do svého běžného denního režimu jiný jídelníček a také pohybové aktivity. Proč jezdit pořád autem a omezit procházky skoro na nulu? Proč si nedopřát trochu zeleniny místo tučného masa a bílého pečiva? Právě omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které obsahují ve velkém hlavně mořské ryby, jsou skvělou prevencí proti depresi. Potravinových doplňků, obsahujících nejen tyto ceněné látky, najdete hned několik třeba zde.

Kvalitní hudba nebo pěstování společenských vztahů také pomůže, ale nepodceňujte obrovskou sílu přírody. V té totiž najdete lék snad na každý lidský neduh, depresi nevyjímaje.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Comment(0)