Chcete opravdu zhubnout jednou provždy, cítit se skvěle a být spokojeni sami se sebou? Pak jste vykročili na správnou cestu a věřte, že to dokážete. Zhubnout se sice nedá ze dne na den, ani mávnutím kouzelného proutku, ale postupnými kroky se dostanete k cíli. Máte-li silnou motivaci a jste připraveni něco pro to obětovat, můžete začít kdykoli. Nejdříve si všechno srovnejte v hlavě, zvažte svoje možnosti a hlavně nic neodkládejte. Začněte hned, ne zítra, ne za týden. Nehledejte žádné výmluvy, ale jednejte. Ano, možná to ze začátku bude těžké, budete muset překonat vlastní pohodlnost, spoustu věcí si odepřít, ale výsledek stojí za to. Hubnutí není o dietě, ale o celkové změně životního stylu. Jedině tak zhubnete jednou provždy, budete plni elánu a životní energie. A o to jde především.

Nevíte jak začít?

Hubnutí není žádná věda, pokud přijdete na to, v čem je jádro problému. Abyste hubli, musíte hlavně změnit svůj způsob života, naučit se střídat aktivní pohyb s dostatečným odpočinkem a zcela upravit své dosavadní stravovací návyky. Na veškeré změny se však musíte dívat pozitivně a přijmout je s úsměvem. Vaší snahou je zkvalitnit váš život po všech stránkách, proto si negativní myšlenky doslova zakažte. Za každý dílčí úspěch se odměňte, kupte si něco pěkného a dopřejte si malou sladkost. Uvidíte jak vám rychle stoupne sebevědomí a budete mít ještě větší chuť ve svém úsilí pokračovat.

  Nejlepší přírodní lék? Zázvor!

Jídelníček je základ

Máte-li už ve všem jasno a jste plni odhodlání, jednoduše začněte. Kupte si permanentku do fitka, choďte s kamarádkou běhat, plavat a nebo cvičte sami doma, to je celkem jedno. Najděte si prostě takový sport, který vás bude bavit a hýbejte se. Docílit hubnutí bez pohybu, jen samotnou úpravou jídelníčku je také možné, ovšem ne každému může tato metoda vyhovovat. Vaše strava musí být dostatečně vyvážená po nutriční stránce, jinak nebudete hubnout, ale hladovět. V takovém případě sice zhubnete několik kilogramů, ovšem následkem vlčího hladu vybílíte lednici, tělo si začne tvořit tukové zásoby na horší časy a kila půjdou opět nahoru. Hubnout můžete jedině tehdy, jestliže tělu zajistíte pravidelný přísun všech nepostradatelných živin.

Během týdne poznáte první úbytek hmotnosti

Hubnutí lze příznivě ovlivnit nejen snížením energetického příjmu, ale samotným složením stravy. Jestliže omezíte příjem sacharidů a budete více konzumovat bílkoviny a tuky, dojde ve vašem těle k metabolickým změnám, které způsobí úbytek tukových zásob. Se sestavením takového odborného jídelníčku vám pomůže jedině nutriční poradce, sami si s ním jen těžko poradíte. Avšak daleko výhodnější je, pořídit si tuto stravu v instantní formě a nemusíte se o nic starat. Budete mít dokonalou záruku toho, že vaše tělo dostává vše, co potřebuje a vy bez problému hubnete. Mezi lidmi má hubnutí bez pohybu řadu příznivců, během týdne jdou kila postupně dolů a tolik obávaný jo-jo efekt nemá absolutně žádnou šanci.

  Elixír zeleného zdraví

Dodržujte pitný režim

Vaším hlavním úkolem je také zajistit tělu dostatek tekutin, aby mohlo rychleji spalovat, a navíc platí, že hlad je převlečená žízeň. Dodržovat pitný režim zejména při redukční dietě má tedy své opodstatnění. Vždyť dokonalým pomocníkem při hubnutí je obyčejná voda! Pití vody před jídlem zaručí, že ho sníte méně. Každé ráno podpořte metabolismus sklenicí vody s citronem. Rovněž pravidelné popíjení zeleného čaje se efektivně projeví na vaší snaze o hubnutí.

Možná se vám někdy stane, že ujedete ve svých nových zásadách a spořádáte na posezení vše, co vám přijde pod ruku. Je zbytečné si s tím lámat hlavu, hlavně si nic nevyčítejte a pokračujte dál, jakoby se nic nestalo. Nejsme roboti, jsme lidi a kalorie navíc prostě zase zítra vyběháte. Důležité je, že nejste ve stresu a cítíte se skvěle.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Related post

Zdraví

3 oblasti, které kvalitní pitný režim pozitivně ovlivní

Comment(0)