- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiProč jsou péřové peřiny opět v módě?

Proč jsou péřové peřiny opět v módě?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Na nákup ložního prádla se soustředíme zejména v zimním období. Právě v chladných dnech nám záleží na komfortním spánku i odpočinku. Venku je sychravo a člověk je rád, až přijde domů a zahřeje se pod huňatou dekou.

Kvalitní lůžkoviny jsou tedy nepostradatelné. Do této kategorie patří povlečení, prostěradla, deky, přikrývky, polštáře a také péřové peřiny. Právě díky nim si zimní měsíce zpříjemníte a bude se vám krásně usínat.

Výborná tepelná izolace

Péřové peřiny jsou naplněny prachovým peřím z ptáků, které najdete pod horní krycí vrstvou. Tento druh peří zajišťuje ptákům tepelnou izolaci. Jedná se o velmi jemnou a hustou vrstvu peří. Výběr správné přikrývky a polštáře není zase tak složitý. Čím více prachového peří peřina obsahuje, tím větší izolaci nabízí a jde ruku v ruce s hřejivostí. Z toho je jasné, že se jedná o kvalitní přírodní izolant, protože ptáci nenosí svetry ani teplé bundy. K dalším pozitivům peří patří schopnost pohltit vlhkost a odvést ji od těla.

Jsou lehké jako pírko

Pokud máte péřové peřiny spojeny s dětstvím a nemáte na ně hezké vzpomínky, hned je nezatracujte! Dnešní peřiny jsou lehoučké, nejedná se tedy o extrémně těžké duchny. Zapomeňte na přikrývku, v níž bylo peří na jedné či druhé straně a pořádně jste se pod ní nezahřáli. Díky důmyslnému prošití je peří stabilně na svém místě.

Výběr je pestrý

Čeští výrobci nabízejí péřové peřiny v mnoha variantách. Někomu postačí přikrývka složená z kombinace husího prachového peří a jemného husího peří. Jiný neodolá luxusu 100% husího prachového peří. Jestli si myslíte, že je tento typ lůžkoviny určený výhradně k zimnímu použití, jste opět na omylu. Dnes pořídíte produkty v letním i zimním provedení. A nejlepší na tom je, že lze péřové peřiny prát také doma v pračce! Nyní vám nic nebrání v tom, abyste si pořídili ložní prádlo, pod nímž se vám bude krásně usínat.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje