- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiDrsný rock nejen pro motorkáře

Drsný rock nejen pro motorkáře

-

- Komerční sdělení -aktuality

Motorkářská komunita a rock k sobě měli odjakživa blízko. Své o tom ví i členové rockové kapely 100na100, se kterou se můžete často potkat na různých motorkářských srazech a akcích. Co je vedlo k propojení motorek a hudby? A jak se jim to podařilo?

Záliba v motokrosu

Nejjednodušším vysvětlením, které se samo nabízí, by byla možnost, že jsou všichni členové kapely vášniví motorkáři, kteří nechtěli volit mezi dvěma svými koníčky. Ale není to tak úplně pravda. Vášnivý motorkář je totiž v kapele jen jeden, zato na postu kapelníka. Martin Židlík miluje motokros, za kterým jezdí dvakrát ročně až do Rumunska. I díky tomu se podařilo kapele navázat hodně blízkých vztahů v komunitě motorkářů a čerpat z této oblasti inspiraci. Zkrátka 100na100 má ráda motorky a motorkáře a oni mají rádi jejich hudbu. Není se proto čemu divit, že se s touto kapelou často můžete potkat na různých motorkářských srazech a akcích.

Motorkářské písně

Pro motorkářské písně se rocková úprava opravdu hodí. Dokáže skvěle vyjádřit pocit svobody a volnosti, i špetku adrenalinu, který motorkáři na svých vyjížďkách prožívají. A kapela 100na100 má ve svém repertoáru motorkářských písní hned několik. Otče náš je jakousi motorkářskou modlitbou. Snad každý motorkář cítí, jakému riziku se vystavuje, když nasedne na svoji mašinu a vyrazí vstříc za obzor.  Tehdy se často stává, že i zarytí ateisté skloní hlavu a zadoufají, že osud, bůh nebo prostě jen jejich stroj, k nim bude milostivý a dopřeje jim bezpečný návrat. Další skvělou motorkářskou písní, která zaujme zejména motorkářky ženy, je Motocats. Tato píseň vznikla tak, že Gita Bosková, vůdkyně ženského motorkářského gangu Motocats hledala nějakou píseň, kterou by s holkami mohly prohlásit za něco jako svou vlastní hymnu. A když narazila na CD skupiny 100na100, měla jasno, že chce, aby ta píseň byla od nich. Samozřejmě, že kapela tuto výzvu přijala a díky tomu tak vznikl tento parádní song.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje