- Komerční sdělení -zeny
BydleníOdvlhčovače vzduchu, jak se zbavit vlhkosti v domě

Odvlhčovače vzduchu, jak se zbavit vlhkosti v domě

-

- Komerční sdělení -aktuality

Odvlhčovače slouží ke snížení vlhkosti vzduchu a díky tomu zamezují vzniku plísní. Použijeme je tedy tam, kde hrozí vznik škod z důvodu zvýšené vlhkosti obsažené ve zdivu či materiálech.  Snížením relativní vlhkosti vzduchu se zvýší jeho kapacita pojímat další vlhkost obsaženou v pevných materiálech, a tím tak pomocí odvlhčovače vzduchu likvidujeme vlhkost i v nich. Vyšší vlhkost se obvykle nachází v novostavbách, zateplených panelových domech či starších domech s přirozeně vyšší vlhkostí.

Odvlhčovače do domu

Pokud se vlhkost vzduchu dlouhodobě pohybuje nad 60% tak nám škodí. Vlhkost se usazuje na mnoha místech od zdí, přes koberce a matrace až po čalouněný nábytek. V těchto místech se pak množí plísně a také roztoči, jež jsou zdrojem silných alergenů.

Kdy si pořídit odvhlčovač vzduchu:

  • Jestliže vlhkost vzduchu v místnosti dlouhodobě neklesá pod 60%, pokud nepomáhá anebo není možné větrání.
  • Jestliže se vám často na oknech zevnitř sráží voda nebo máte v místnosti viditelnou plíseň, jsou to jasná znamení o příliš vysoké vlhkosti.

Odvlhčovače dělíme podle konstrukce hlavně na domácí, profesionální a bazénové. Podle použité technologie na adsorpční a kompresorové. Jejich široký výběr naleznete na vzdusin.cz.

Odvlhčovače pro domácí použití

Většinu z nás budou zajímat zejména domácí odvlhčovače. Podstatné je, že domácí odvlhčovače většinou neumějí vzduch vysušit na méně než 40 %, takže přílišné vysušení vzduchu je  nepravděpodobné. Naopak, některé odvlhčovače za nás hlídají vlhkost vzduchu, kterou pomocí vestavěného regulátoru vlhkosti udržují kolem 50%, jako například odvlhčovače vzduchu Sinclair. Po dosažení nastavené hodnoty se obvykle sám vypne. Ať potřebujete odvhlčovač do velmi malých místností, jako jsou koupelny nebo do místností větších, určitě si vyberete mezi odvlhčovači vzduchu Olimpia Splendid.

 

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje