- Komerční sdělení -zeny
Rady a NávodyE-shopaři, připravte se na EET: začne platit od března

E-shopaři, připravte se na EET: začne platit od března

-

- Komerční sdělení -aktuality

Provozujete internetový obchod? Už brzy se vás bude týkat elektronická evidence tržeb. Bude hodně záležet, jaké platby na svém internetovém obchodě přijímáte.

Pokud vám chodí peníze na bankovní účet, EET se vás možná týkat nebude, ale u ostatních plateb ano. Výjimku také představuje dobírka, kterou posílá přepravní společnost e-shopu na účet.

 

Ale nebojte se, pokud se na vás žádné výjimky nevztahují, internetový obchod s kvalitní pokladnou přejde do systému EET naprosto bez problému.

EET se bude vztahovat na:

  • platby v hotovosti při osobním převzetí
  • platba skrze PayPal
  • platba přes platební bránu
  • platby kartou by se měly rozhodnout v nejbližších dnech

Dobře zvažte, jak se k EET postavíte

Z našich statistik vyplývá, že zákazníci stále nejčastěji využívají možnost dobírky, a to 41 %. Jako další nejoblíbenější je platba převodem na účet, celých 27 %. I kdyby si nechávali majitelé e-shopů posílat od přepravce peníze za dobírku převodem na účet, stále to znamená, že přibližně třetina objednávek a plateb podléhá EET,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Řada e-shopařů nyní přemýšlí, jakou strategii si vybrat. Pokud se v jejich případě jedná o prodej několika výrobků měsíčně, rozhodují se, jestli přijímat pouze ty platby, kterým elektronická evidence tržeb nepodléhá. Jenže tím omezí možnosti úhrady, tedy samotné zákazníky. A o ně mohou přijít.

Provozovatelé e-shopů navíc stále doufají, že není ještě definitivně rozhodnuto. Vláda může svým případným nařízením udělit výjimku. Ale to by se muselo prokázat, že budou mít e-shopy skutečně nepřiměřené náklady a technické problémy.

Shoptet pomůže e-shopařům: šetří jejich čas i finance

Investice do nového pokladního systému je zvlášť pro drobné podnikatele často příliš vysoká. Menším i středním provozovatelům internetových obchodů nabízí například Shoptet napojení na EET pokladnu zcela zdarma. Připravte se na EET včas, máte na to do 1. března 2017.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profi-články.cz

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje