- Komerční sdělení -zeny
BydleníJak zatočit se zápachem z pračky snadno a rychle

Jak zatočit se zápachem z pračky snadno a rychle

-

- Komerční sdělení -aktuality

Trápí vás zápach z pračky a nevíte si rady? Nepříjemně zapáchající pračka může mít negativní vliv na čistotu vašeho prádla, proto je dobré se problému zbavit co nejdřív. Rozhodně to však není důvod k výměně pračky. Na vině je dost možná špatný styl praní nebo nečistoty, které se postupem času usazují v odpadových kanálcích a hadici. Vše se dá vyřešit za pomoci jednoduchých triků, které hravě zvládnete i bez použití speciálních přípravků.

Čistá pračka je základ

Zápach z pračky může mít mnoho příčin, ale tím úplně nejčastějším jsou nečistoty usazené ve všemožných skulinkách, které se v pračce nacházejí. Zde je na místě se zamyslet nad tím, zda svou pračku pravidelně udržujete. Doporučený interval čištění pračky je jednou měsíčně. Nečistoty a zbytky pracích prostředků se totiž postupně ukládají nejen v bubnu pračky, ale také v nádobě na prací prášek nebo odpadové hadici, a to obzvlášť, pokud perete na nízkou teplotu. K údržbě je možné použít klasické čisticí prostředky, které pořídíte v každém supermarketu, nebo vyzkoušet jiné, levnější řešení.

Vrchem plněná pračka AEG ProSense LTX6G261C

Nabízí se například čištění octem a jedlou sodou – stačí do nádržky pro prací prášek přidat půl hrnku sody, do přihrádky pro máchání přilít trochu octa a celý hrnek můžete přidat ještě do bubnu pračky. Poté nastavte praní na nejdelší program a nejvyšší teplotu a máte vyhráno. Než se do toho pustíte, ujistěte se, že není čištění octem přímo zakázáno v návodu výrobce vaší pračky. V takovém případě musíte použít speciální přípravky na čištění pračky, nebo se můžete pokusit o dezinfekci pračky jedním dlouhým cyklem na nejvyšší teplotu.

Na co se zaměřit – rizikové části

Pokud chcete zápach z pračky naprosto eliminovat, rozhodně byste neměli opomenout tyto klíčové součástky. Nejprve zkuste zkontrolovat a pečlivě vyčistit přihrádku na prací prostředky. Ačkoliv aviváže a prací prostředky slibují čisté a voňavé prádlo, jejich pozůstatky, které se v nádržce usazují, mohou napáchat pořádnou neplechu. Pomoct vám může i starý kartáček na zuby. Vytáhněte přihrádku, nechte jí odmočit a důkladně ji vydrhněte ze všech stran.

Speciální čistič praček Electrolux Speciál

Vaší pozornosti by nemělo uniknout ani gumové těsnění dvířek. Málokoho to možná napadne, ale jedná se o ideální prostředí pro zachycování nečistot. Nakonec se zaměřte na filtr a hadici, kterými prochází všechna špína, která se odplavuje z oblečení při praní. V těchto částech se také hromadí vlasy nebo zvířecí chlupy ucpávající průchod a podporující usazování dalších nečistot. K čištění můžete opět využít jedlou sodu nebo speciální čistící prostředky.

Mohlo by se vám líbit

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že tlumí bolest a snižuje tělesnou teplotu. Vyhledávají ji zejména pacienti trpící...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně mé kamarádce a jejímu manželovi, který byl na naší svatbě...
- Komerční sdělení -zpravy

Plácne se letos Ježíšek přes kapsu a nadělí vám nový byt?

Letošní Vánoce mohou patřit mezi ty, na které nikdy nezapomenete! Důvod k tomu je ryze prozaický. Možná půjde o poslední...

Už jste četli?

Trpíte bolestí?

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, což znamená, že...

Fotokoutek na svatbu byl skvělou volbou

Fotokoutek na svatbubyl rozhodně skvělou volbou. Nápad patřil původně...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje