- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJak pomoci dětem usnout před Štědrým dnem?

Jak pomoci dětem usnout před Štědrým dnem?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Pro spoustu dětí je Štědrý den nejkrásnějším dnem v roce. Nastane večer před Vánocemi a jejich nadšení je tak obrovské, že se jim mnohdy nedaří poklidně usnout. Jak jim můžete pomoci se spánkem, aby měly další den dostatek energie na čekání na Ježíška? Čtěte dál!

1. Spánková rutina

Nejlepším a nejjednodušším způsobem,jak usnou (nejen) děti bez problému, je dodržování spánkové rutiny. Nastavte jim pravidelný režim! Přesný čas, kdy musí zalehnout do svého pelíšku, vyšle důvěrný signál do mozku a zahájí proces usínání.

Mají i přesto problém usnout, jelikož jsou jejich očekávání z nadcházejícího dne příliš vzrušující a mozkové závity ne a ne vypnout? Vyzkoušejte jednoduché pomůcky pro klidné snění, jako třeba lapač snů nad postelí nebo aromatickou lampičku.

2. Fyzická únava

Vyčerpejte je! Jděte společně postavit sněhuláka, užijte si společně bruslení na rybníku nebo jen zvesela vytvářejte sněhové andělíčky. Fyzická aktivita příjemně unaví a urychlíusínání.

A co když zrovna nejsou „Vánoce na sněhu“? Zajděte si na dlouhou procházku a kochejte se vánoční výzdobou rodinných domků nebo si užijte bruslení na uměle zasněžovaných kluzištích.

3. Žádná elektronika

Všichni víme, jak jsou dnešní děti závislé na svých telefonech, tabletech či PC. Chcete mít jistotu, že se děti opravdu snaží usnout a nebrouzdají na internetu? Přístroje jim z pokoje odneste. Nezapomeňte i na vánoční výzdobu pokoje! Vypínejte vánoční světýlka, která působí na spánek rušivě.

Před spaním se určitě můžete společně v obýváku podívat na vánoční pohádky, ale po nich jim popřejte dobrou noc. Řádění s elektronikou jim dovolte maximálně 3 hodiny před ulehnutím.

4. Pozitivní myšlení

Vyjádřily děti obavy, že neusnou kvůli obrovskému těšeníčkua zároveň nejistotě, jestli na ně Ježíšek nezapomene? Učte je pozitivnímu myšlení už odmalička!

Uklidněte je, že dopis si Ježíšek odnesl, takže má už dárky určitě připravené. Zůstaňte s nimi chvíli v pokoji, zkuste s nimi počítat ovečky, naučte je techniky relaxačního dýchání nebo vyzkoušejte jednoduché meditace vedoucí ke spánku. Doporučte jim krátkou mantru, kterou si budou v posteli polohlasem opakovat. Například „Brzy přijde ráno.“

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje