Kouzlo jógy – každý se může cítit dobře

Jóga není jenom o tom dotknout se v předklonu rukama země nebo udělat most. Je to souhra pohybu, dýchání a soustředění. Zkusit jí může každý a s trochou trpělivosti na sobě brzy pocítíte úžasné účinky, které pravidelné cvičení přináší.

Jóga

Jóga

Pozitivní přínosy jógy

Jako první nejspíš účinky jógy pocítí naše tělo. Stane se ohebnější a pružnější. Správným výběrem cviků můžeme podpořit činnost vnitřních orgánů, pracovat na svojí váze a postavě, získávat stabilitu nebo se zbavit dlouhodobých bolestí zad. Důležité je také působení správně prováděného cvičení na psychickou stránku osobnosti. Snížení stresu, zvýšení soustředění, zlepšení paměti a dobrá nálada jsou jenom krátkým výčtem z dlouhého seznamu benefitů, které získáte, když to zkusíte.

A jak začít?

Není nic jednoduššího. Málokterý sport vyžaduje tak malou investici do začátku. Cvičit můžete v pohodlném domácí oblečení a jediné, co si nejspíš pořídíte je podložka. Ceny se pohybují od 200 Kč v závislosti na kvalitě a materiálu. Pro začátek postačí obyčejná, časem určitě zjistíte, co vám vyhovuje.

Je důležité kriticky zhodnotit svůj zdravotní stav a případné pochybnosti zkonzultovat s lékařem.

Můžete si najít jógové studio ve vašem městě nebo se do cvičení pustit doma podle videí na internetu. Osobně doporučuji obě možnosti zkombinovat. Doma můžete cvičit v klidu a bez pocitu, že se na vás někdo dívá nebo že vám to zatím nejde tak dobře jako ostatním. Při společných hodinách ve studiu máte příležitost nechat si opravit chyby a zeptat se na vše, co vás zajímá.

joga

Nejen jógová studia ale i téměř každé sportovní centrum nabízí hodiny jógy. Vyzkoušejte jich víc a najděte si prostor i učitele, který vám vyhovuje. Na internetu pak najdete mnoho českých a převážně anglických webů s velkým množstvím videí a inspirace pro vaše cvičení.

Malé upozornění na konec

Jóga do vašeho světa přinese nový pohled na spoustu věcí a tak je možné, že se změní i váš životní styl. Možná začnete ráno vstávat dřív, abyste si ještě před odchodem do školy nebo do práce stihli protáhnout tělo. Z vašeho šatníku barevné tílka a leginy vytlačí vaše původní oblečení a do koupelny se pomalu nasune přírodní kosmetika. Nebraňte se těmto změnám, vždyť jsme si na začátku řekli, že jóga není jenom cvičení.

Tiskové Zprávy

Related post

Sport Zdraví

Mýty a fakta kolem cvičení a spalování tuků

Zdraví

Jak zhubnout na trampolíně?

Comment(0)