- Komerční sdělení -zeny
ZdravíKouzlo jógy

Kouzlo jógy

-

- Komerční sdělení -aktuality

Kouzlo jógy – každý se může cítit dobře

Jóga není jenom o tom dotknout se v předklonu rukama země nebo udělat most. Je to souhra pohybu, dýchání a soustředění. Zkusit jí může každý a s trochou trpělivosti na sobě brzy pocítíte úžasné účinky, které pravidelné cvičení přináší.

Jóga
Jóga

Pozitivní přínosy jógy

Jako první nejspíš účinky jógy pocítí naše tělo. Stane se ohebnější a pružnější. Správným výběrem cviků můžeme podpořit činnost vnitřních orgánů, pracovat na svojí váze a postavě, získávat stabilitu nebo se zbavit dlouhodobých bolestí zad. Důležité je také působení správně prováděného cvičení na psychickou stránku osobnosti. Snížení stresu, zvýšení soustředění, zlepšení paměti a dobrá nálada jsou jenom krátkým výčtem z dlouhého seznamu benefitů, které získáte, když to zkusíte.

A jak začít?

Není nic jednoduššího. Málokterý sport vyžaduje tak malou investici do začátku. Cvičit můžete v pohodlném domácí oblečení a jediné, co si nejspíš pořídíte je podložka. Ceny se pohybují od 200 Kč v závislosti na kvalitě a materiálu. Pro začátek postačí obyčejná, časem určitě zjistíte, co vám vyhovuje.

Je důležité kriticky zhodnotit svůj zdravotní stav a případné pochybnosti zkonzultovat s lékařem.

Můžete si najít jógové studio ve vašem městě nebo se do cvičení pustit doma podle videí na internetu. Osobně doporučuji obě možnosti zkombinovat. Doma můžete cvičit v klidu a bez pocitu, že se na vás někdo dívá nebo že vám to zatím nejde tak dobře jako ostatním. Při společných hodinách ve studiu máte příležitost nechat si opravit chyby a zeptat se na vše, co vás zajímá.

joga

Nejen jógová studia ale i téměř každé sportovní centrum nabízí hodiny jógy. Vyzkoušejte jich víc a najděte si prostor i učitele, který vám vyhovuje. Na internetu pak najdete mnoho českých a převážně anglických webů s velkým množstvím videí a inspirace pro vaše cvičení.

Malé upozornění na konec

Jóga do vašeho světa přinese nový pohled na spoustu věcí a tak je možné, že se změní i váš životní styl. Možná začnete ráno vstávat dřív, abyste si ještě před odchodem do školy nebo do práce stihli protáhnout tělo. Z vašeho šatníku barevné tílka a leginy vytlačí vaše původní oblečení a do koupelny se pomalu nasune přírodní kosmetika. Nebraňte se těmto změnám, vždyť jsme si na začátku řekli, že jóga není jenom cvičení.

Tiskové Zprávy

Mohlo by se vám líbit

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...
- Komerční sdělení -zpravy

Ratanový nábytek zažívá velký návrat: proč si ho pořídit?

Ratanový nábytek se opět vrací do módy a není proto divu, že se s ním můžeme v interiérech i...

Už jste četli?

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje