Možná se již nějakou dobu snažíte o početí potomka a nedaří se vám. Nemusíte ještě propadat panice, může být mnoho důvodů, proč tomu tak je a ne všechny z nich jsou dramatické a nezvratné. Co se tedy dá udělat, abyste zvýšila své šance na početí?

Jezte zdravě

Tisíckrát omílané téma, ale i zde má své místo. Čím zdravější budete, tím lépe bude vaše tělo připravené na výživu potomka. Proto jezte hodně zeleniny a ovoce a vyškrtněte ze svého jídelníčku nezdravé potraviny. Vařte teplá jídla, alespoň jedno denně. Také neuškodí, pokud se zbavíte nahromaděných škodlivých látek v těle. S tím vám mohou pomoci i potraviny, které jsou volně k sehnání, jako je například česnek, okurka, červená řepa nebo vlašské ořechy. To, že se na nějakou dobu budete vyhýbat alkoholu a kouření snad ani není potřeba zmiňovat.

Zbavte se stresu

Dopřejte si klid a pohodu, vaše psychické rozpoložení má mnohdy větší dopad, než byste možná tušila. Stres zvyšuje v těle hladinu kortizolu, což může negativně působit na ovulaci. Proto se zkuste uvolnit. Běžte se projít do přírody, udělejte si bylinkovou koupel nebo se začtěte do své oblíbené knížky. Skvěle pomáhá i cvičení anebo jóga, zejména jógové pozice kočky, hory, tygra nebo diamantový sed.

  Jeden jazyk nestačí aneb proč se učit mluvit cizí řečí?

Zapracujte na psychice

Těhotenství a později i mateřství bývá někdy velmi náročné období. Proto je vhodné si v hlavě vše urovnat a psychicky se na dané období připravit. Máte-li nějaké neshody ve vztahu, vyřešte je! Váš vztah se snadno odrazí v přístupu k dítěti a mohli byste tak s partnerem nevědomky nějaké problémy přenést na svého potomka. Velmi vám také prospěje, když se pokusíte zapracovat na pozitivním myšlení. No, a když vše selže, můžete zkusit taktiku domnělého těhotenství. Ta spočívá v tom, že několik dní žijete a chováte se, jako kdybyste už byla těhotná. Tento přístup vám pak v pozdějším těhotenství může velmi pomoci, protože pro vás nebude všechno tak nové a budete si více věřit.

Nebojte se sexu

Sex vám v tomto období jen prospěje. Mnoho žen se při pokusu o otěhotnění spoléhá na první pokus, málokdy to je však tak jednoduché, proto se nebojte pohlavní styk provozovat častěji. Také vám může pomoci, když dobře poznáte svůj menstruační cyklus. Den počátku menstruace je prvním dnem cyklu, přičemž nejvyšší šance na otěhotnění je přibližně 14 dní před začátkem další periody.

  Luxusní svatební šaty bych za žádnou cenu neměnila

Post by admin

Comment(0)