Kokosové mléko, kokosový tuk, kokosová voda i kokosový olej – prostě kokos je všude. Skoro všichni ho máme rádi ať už jako skvělé ovoce nebo kosmetiku a další a další využití se jen hrnou. tak se podívejme co za tím vším kokosem je.

Mnohé studie ukazují, že díky kokosu se dá dokonce zhubnout, řídí náš metabolismus, snižuje spotřebu jídla, redukuje tělesnou hmotnost. Kokos obsahuje mastné kyseliny, které  vyvolávají pocit sytosti což vede ke snížení kalorického příjmu.

A ta chuť

Nejvíce náš však kokos zajímá coby pochutina, ovoce lahodné exotické chuti. Můžeme ho chroupat jen tak čerstvý na pláži a snít. Dalším zajímavým produktem je kokosové mléko. Vyrábí se z dužniny zralých kokosových ořechů. Je bezlaktózové, bezlepkové a obsahuje velké množství vápníku a fosforu. podporuji imunitní systém, zlepšuje trávení a metabolismus. V asijské kuchyni se pouřívá snad do každého pokrmu. Výborně se hodí do polévek, omáček i sladkých pokrmů.

  MENSICOL zajistí ženám menstruační komfort

Kokosový tuk či olej

Kokosový tuk se používá při přípravě ryb, vajíček i  restování ovoce a zeleniny. Cítíte se mnohem svěžeji než po konzumaci jiných tuků. Pokud se zaměříme na olej tak jeho využití je spíše v kosmetice. Jeho blahodárné účinky se využívají již po staletí. Výborně se hodí jako maska na zlepšení kvality pleti i vlasů. Obsahuje vitamín E a antioxidanty má antibakteriální i antiseptické účinky takže pomůže na afty, působí proti stárnutí. Při vnitřním použití posiluje imunitu, zlepšuje vyprazdňování, skoncuje s pálením žáhy. Hodí se pro alergiky a lidi trpící atopickým ekzémem.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

 

Related post

Zdraví

5 tipů jak využít kokosový olej

Recepty

Pečení s jahodami

Comment(0)