- Komerční sdělení -
Pro ženy Konečně knížka, která za ty peníze stojí

Konečně knížka, která za ty peníze stojí

-

- Komerční sdělení -

Dostala se mi do rukou kniha, ze které jsem byla na první pohled paf. Obrovská, těžká, celobarevná a za celkem lidovou cenu 399 korun. V dnešní knižní produkci věc nevídaná. Ale vlastně co se divím, vždyť je to knížka o našem nejlepším zpěvákovi všech dob, o Karlu Gottovi. Knížka se jmenuje prostě – Solitér a to se mi líbí. Není to nikterak patetické jako jiné názvy, je to totiž původní název jedné Karlovy písničky a docela se to k němu i hodí.

Když jsem se dost vynadívala na to, jak mohutná knížka je, začala jsem v ní listovat a překvapilo mě, kolik je v ní obrázků. A nejsou to ledajaké obrázky, ale v celé knížce jsou obaly Karlových desek, snad všech co kdy vydal! Jsou mezi nimi i rarity, o kterých jsem vůbec nevěděla, že Gottovi kdy vyšly a to jsem si myslela, že toho o něm vím hodně.

Karel Gott
Karel Gott

Začala jsem knížku číst a překvapilo mě, jak lehce je napsaná. Kdo by čekal nějaká hluboká zamyšlení a tisíckrát opakované pravdy i nepravdy, byl by zklamán. Přestože knížka nese rukopis dvou bulvárních autorů Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila, je psána lehce a spíš než detektivní pátrání po skandálech, připomíná text milé čtení s veselými historkami. Třeba to trápení s autem v NDR, to jsem se opravdu nasmála, úplně jsem viděla Karla Gotta, jak se supícím Štaidlem stepují v oblecích na kraji silnice a pak tlačí auto na hranice. Opravdu veselé. 🙂  Bylo také hezké, jak šikovně se autorům podařilo na vcelku malém prostoru vyhnout se opravdu hnusným lžím a věcem, které by mě rozčilovaly, ale které se k člověku stejně dostanou přes bulvární masáž.

Při čtení knížky mě maličko rušilo neustálé odbíhání recenzím. Samotný příběh je totiž jednolitý text, ale skoro na každé stránce je navíc ve speciálním rámečku nějaká recenze, nebo povídání k desce či Karlově písničce. Samozřejmě vše dobové z let kdy ona deska vyšla. Vlastně mě to rušilo jen ze začátku, než jsem si na to zvykla, ale tak od půlky jsem se na to vlastně i těšila, člověka to obohatí a dozví se spoustu archivních věcí.

Karel Gott

Knížka mi zabrala celý víkend po jejím přečtení mi došlo, že Gott je jenom jeden. Je náš a máme být na co pyšní, že ho máme. Ten člověk si zaslouží úctu, za to všechno co udělal a to nejen pro tento národ, ale hlavně pro všechny posluchače na celém světě. Jsem ráda, že jsem si knížku mohla přečíst a vím, že se k ní ještě určitě vrátím, zatím si ji vystavím v knihovně na čestné místo, protože právě tam patří. Aby na ni bylo hezky vidět.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

 

Mohlo by se vám líbit

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání splnit.  Skvělou snídani si můžete objednat nejen prostřednictvím e-shopu pekařství, ale...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete chtít pro svého drobečka jen to nejlepší. V posledních letech...
- Komerční sdělení -

Měkká náruč mikroplyše

Jedním z nejoblíbenějších materiálů ložního povlečení je v současné době mikroplyš. Oceníte u něho nejen příjemný pocit na omak, ale také...

Už jste četli?

Chcete si zpříjemnit ráno francouzskou snídaní?

Pekařství PAUL Vám nabízí řadu možností, jak Vaše přání...

Útulné hnízdečko pro miminko navodí pocit bezpečí

Čekáte miminko a pomalu začínáte s výbavičkou? Zajisté budete...
- Komerční sdělení -

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje