Doba zimních dovolených je po roce opět tady. Už se nemůžete dočkat, až si s přáteli nebo rodinou vyrazíte užívat dlouhé alpské sjezdovky? Máte už zabaleno, lyže nabroušeny a netrpělivě počítáte dny a hodiny do odjezdu? Ruku na srdce – nezapomněla jste si zařídit řádnou cestovní pojistku? Že vám chybí? Nezmatkujte, máme radu, jak zařídit tu správnou!

Pojištění na hory musí být!

Pokud se vydáváte za zimními radovánkami mimo Českou republiku, měla byste cestovní pojištění do zahraničí mít. Cena za ošetření v cizí zemi se může vyšplhat i do milionů korun, neriskujte proto zbytečně a připravte se!

svet-zeny.cz_online_ergo_cz_01

Na co nezapomenout?

Pokud se vydáváte na hory, musíte vědět, v jaké nadmořské výšce se budete pohybovat. Základní pojištění platí u většiny pojišťoven do nadmořské výšky 2000 metrů. Pokud byste se zranila ve vyšší nadmořské výšce, pojišťovna by pojištění nevyplatila. Pro pobyt nad 2 000 m je nutné sjednat připojištění. Dejte si pozor, aby se pojistka vztahovala na sporty, kterým se budete věnovat. Někdy je nutné například připojištění pro sáňkování či skialpinismus aj.

  Jeden jazyk nestačí aneb proč se učit mluvit cizí řečí?

svet-zeny.cz_online_ergo_cz_02

Kolik zaplatíte?

Ceny za pojištění se liší, v základu se pohybují od 20 do 50 Kč na den. Než pojistku uzavřete, podívejte se na toto srovnání tarifů cestovního pojištění. Před uzavřením smlouvy se vyplatí podívat se na nabídky všech pojišťoven a srovnat si je. Použít lze online srovnávače. Pomocnicí je také online kalkulačka pro cestovní pojištění. Cenově výhodnější je sjednat pojištění online, protože při této formě nabízí většina pojišťoven slevy.

Nezapomeňte se připojistit

Pohyb na sjezdovce není úplně bezpečný, a proto se určitě vyplatí si jako doplněk zařídit pojištění odpovědnosti. Tím se kryjete pro případ, že cizí osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Více se o něm dozvíte zde. Vyplatí se také úrazová pojistka.

Comment(0)