Umíte si představit vaše bydlení bez jediného světla? Jistě ne, proto mi dáte za pravdu, že ke každému interiéru neodmyslitelně patří osvětlení. Jen co vstoupíme do dveří, tak rozsvítíte světlo a co teprve čtení knih v posteli bez takové lampičky? Ale není lampička, jako lampička. Osvětlení od značky Tiffani, určitě zaujme i tu nejnáročnější klientelu.

Osvětlení Tiffani a jeho výroba

stojací OME 3020 aukro

Čím je vlastně značka Tiffani tak ojedinělá? Stínidla těchto lamp jsou vyráběna ručně původní technikou Tiffany  Tato technika je velice náročná i na čas. Před samotnou prací je důležité zvážit, o jaký druh výrobku se jedná a jaké použijeme pro svítidlo druh skla a jeho barevnost. Barevné sklo pro vitráže je vskutku nádherné, ale musí se s ním pracovat opatrně. Existují skla mléčně zabarvená, takzvané opály, které se hodí spíše do lamp a na umělé prosvětlování. Dále jsou skla irizovaná, která jsou rastrovaná a mnoho dalších druhů skel.

 

Dalším krokem je zhotovení šablony. Šablony se utvářejí dle požadavků, zda se bude jednat o zasklení do rámu, jeslti bude mít výrobek horizontální, či vertikální pozici nebo speciální tvar. Hotové šablony se musí okopírovat a originály se rozstříhají.

  Ruční lis na PET láhve pro domácnost

Tiffany technika má jemnější spoje, používá se spíše na menší závěsné vitrážky, objekty a lampy. Princip spočívá v tom, že barevné sklo se nařeže podle šablonek, obrousí se hrany, ty se pak obalí samolepící měděnou páskou a vše se posléze sletuje cínem.

Malba na sklo se využívá pouze jako součást vitráží. Dozdobuje celek výrobku a propůjčuje mu punc jedinečnosti a originality. Barvy se pak pálí v peci zhruba na 580 – 620 °C. Jeden kousek skla se musí pálit několikrát podle náročnosti, pracnosti, intenzity a množství barevných odstínů. 

Nabídka Tiffani

portland plafon kvítek aukro svítící

 Osvětlení Tiffani dodá každému interiéru jedinečné kouzlo a atmosféru. V nabídce naleznete jak stojací vitrážové lampy, nástěnné vitrážové lampy, stolní vitrážové lampy, nebo vitrážové sovětlení pro děti za bezkonkurenční ceny!

 

Comment(0)