Příjemná prostěradla jsou základem kvalitního spánku, který v kombinaci s vhodnou postelí a rošty, umožní dokonalý spánek za každých okolností. Ovšem ani vybrat pro někoho pouhé prostěradlo, není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na trhu jsou k mání totiž rovnou v pěti různých variantách, přičemž hlavní rozdíl v jednotlivých prostěradlech tkví především v materiálu, ze kterého jsou vyrobena. Jak tedy vybrat to nejvhodnější prostěradlo od českých tvůrců?

Prostěradla Jersey

Stejně tak, jako na trhu seženete povlečení v kvalitě jersey, jsou k mání i prostěradla, která jsou vyrobena ze 100% bavlny. Jsou velmi hladká, vzdušná a naprosto neodolatelná na dotek. Takovéto prostěradlo tedy ze všeho nejvíce oceníte zejména v letních měsících. Pokud bychom mohli radit, tak se toto prostěradlo hodí zejména k flanelovému či saténovému povlečení.

Prostěradla Jersey s elastenem

Elasten v tomto provedení zvyšuje zejména pružnost prostěradla. Díky tomu mnohem lépe obepnete celou matraci a prostěradlo bude držet svůj tvar. Toto prostěradlo je navíc možné zakoupit v celé řadě netypických rozměrů.

  Je zdravá. Vím, co jsem si vypěstovala

Froté prostěradla

Tyto prostěradla jsou vyráběna s takzvaným polyamidem, který je mnohem kvalitnější, než polyester, ze kterého se v hojné míře vyrábějí například ubrusy. Díky tomu jsou tato prostěradla odolnější, pevnější a také barevnější. Mají dlouhou životnost a jsou neskutečně hebká. Oceníte je zejména v zimních měsících.

Micro prostěradla

Na dotek příjemná prostěradla z mikrovlákna, která jsou snadno udržitelná a také rychleschnoucí. Jsou zejména vhodná pro alergiky. Rovněž je lze sehnat i v atypických rozměrech.

Prostěradla bavlna plátno

Tato bavlněná prostěradla jsou ušita bez gumy, tudíž jsou podobné plachtě. Bavlna se v tomto případě vyznačuje vysokou hustotou a gramáží. Kromě jiného můžete bílá prostěradla tohoto typu prát na 90 °C.

Post by admin

Comment(0)