- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiJarní alergie u psů

Jarní alergie u psů

-

- Komerční sdělení -aktuality

S jarem přicházejí alergie. To je známá věc jako u lidí, tak u psů. Na rozdíl od nás, naši zvířecí přátelé se proti alergiím sami bránit neumějí. Chovatelé proto musí být velmi ostražití. Jarní alergie se projevuje přehnanou reakcí imunitního systému na pyl v trávě i stromech, plísně, roztoče a parazity.

Alergický může být každý pes. Predispozice je vrozená, některá plemena jsou však náchylnější. Jedná se především o Russel Teriéry, Westíky, Buldoky a Zlaté Retrievery. Alergie se vyskytuje již u mladých psů od 3 let.

Projevy jarní alergie

Symptomy se projevují fyzicky i psychicky. Tím nejhorším je nesnesitelné svědění v meziprstí, nadprstí, na hlavě, hrudníku a břiše. To nastává v důsledku zánětu kůže. To je pro psa velmi vyčerpávající, neboť si postižená místa snaží neustále drbat a vykousávat. Pokud srst rozhrnete, uvidíte zarudlou kůži a boláky.

Pes dále může kýchat a slzet. Alergické astma je u psů naštěstí vzácné. Další příznaky je zarudnutí ušních boltců a ekzém u análních žlázek.

Jak postupovat?

Jelikož jsou symptomy podobné jako u svrabu, je třeba ho nejprve vyloučit. Před alergologickým testem je dobré vypozorovat, na co pes reaguje nejhůře. Samotný test je stejně jako u lidí nejspolehlivějším řešením.

Alergie jako takové se ale nelze nikdy úplně zbavit. Dobrou zprávou je, že je pouze sezónní a krátká – od toho také název. Moderní veterinární postupy však jsou schopny alergii udržet ve zvladatelném stavu. Psovi alergie život nezkrátí ani výrazně neomezí.

Pokud bude alergologický test pozitivní, doporučíme vám další postup. O vašeho mazlíčka bude maximálně postaráno!

Pro více informací navštivte náš web https://www.genomia.cz/.

 

Mohlo by se vám líbit

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak si zabezpečit pasivní příjem do důchodu – tipy na získání pasivního příjmu

Pasivní příjem jsou vydělané peníze, které člověk získá bez práce. Tento způsob příjmu je cestou k finanční svobodě, a...

Už jste četli?

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek....
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje