Milujete moderní technologie? Jste fanoušky chytrých zařízení? Láká vás ovládat pomocí nich celý váš dům? Potom si pořiďte chytré spotřebiče nebo dokonce ucelený systém chytré domácnosti. Záleží jen a jen na vás.

Co to znamená chytré bydlení?

Inteligentní domácnost je rodinný dům či byt, jež je osazen spotřebiči a přístroji, které jsou ovládány centrálně z jednoho místa, většinou pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo chytrých hodinek. Robotické vysavače, lednice, topení či klimatizaci jednoduše ovládáte na dálku. Smart bydlení přináší svým majitelům řadu výhod, z nich největší je asi úspora času. Další velkou výhodou je úspora finančních prostředků a celý systém je navíc šetrný k přírodním zdrojům. Ty nejmodernější smart domácnosti jsou navíc velmi ekologické, protože využívají elektrickou energii ze solárních panelů.

Máte o všem dokonalý přehled

Ovládací systém vám také poskytne dokonalý přehled o spotřebě energie a veškerých vašich výdajích. Velkou výhodou tohoto řešení je přehledné a jednoduché ovládání, které může probíhat i na dálku. Inteligentní domácnost vás ochrání také spolehlivě před zloději, a to například díky systému ztmavování světel v noci, zatahováním žaluzií nebo speciálnímu alarmu. Automatizované ovládání vám připomene také co je potřeba udělat a rovnou to vykoná za vás. Třeba za vás zapne pračku, myčku či sušičku. Existují smart systémy, jež dokonce na dálku regulují ohřev vody a topení. K nejoblíbenějším a cenově dostupným inteligentním spotřebičům nyní patří robotické vysavače.

  Zimní dovolená na Šumavě! Ubytujte se v malebném penzionu U černého kohoutka

Inteligentní pracovna je cool!

Chytré propojení vašich počítačů, tiskárny, kopírky, skeneru či externího harddisku, popřípadě smart televize přes WI-FI ocení všichni z vás, co nechtějí zakopávat o kabely. Tiskárna či jiné externí zařízení, které je součástí smart systému, může stát někde jinde, kde se na něj nebude prášit a nebude překážet.

Hudba budoucnosti

Je pravděpodobné, že se součástí našich chytrých domovů brzy stane například smart lednice, která bude automaticky doplňovat potraviny, chytrý zvonek s kamerou, který vás spojí s návštěvou, i když nejste doma či inteligentní zámky, jež se budou otevírat pomocí smartphonu.

Několik tipů na moderní bydlení v Praze

V Praze je nyní několik lokalit, kde můžete získat byt, který je svým pojetím předurčen pro inteligentní koncept domácnosti. Finep má ve své nabídce byty Nad Přehradou v Praze 10 Hostivaři, v Praze 5 na Barrandově nebo ve Štěrboholech na Praze 10, které jsou součástí rezidenčního projektu byty Malý háj.

Moderní byty na Praze 10 v rezidenčním projektu Malý háj.

Co říci závěrem? Je nutné si uvědomit, že když si pořizujete nový dům, měl by mít možnost, akceptovat myšlenky inteligentní domácnosti, protože moderní technologie se vyvíjejí neuvěřitelně rychle. Co dnes vypadá jako utopie, zítra bude běžným standardem.

  Ekologické značky, ve kterých zazáříte

Post by admin

Comment(0)