- Komerční sdělení -zeny
Rady a Návody5 pravidel pro bílé a zdravé zuby

5 pravidel pro bílé a zdravé zuby

-

- Komerční sdělení -aktuality

Zdravé a bílé zuby jsou tou nejlepší vizitkou každého z nás, nezřídka kdy jsou také zodpovědné za první dojem, který si o nás druzí udělají. Starost o zuby a celou ústní dutinu je proto velmi důležitá a mělo by nám na ní vždy záležet. Jaká nejdůležitější pravidla je tedy třeba dodržovat? Co nám zajistí krásně bílé a opravdu zdravé i silné zuby?

Upravte svůj životní styl

Fakt, že sladké potraviny a nápoje zubům dvakrát neprospívají je dostatečně známý. Zkuste proto jejich konzumaci omezit. Zuby si příliš nerozumí ani s čajem, kávou nebo džusy. Abyste jim ulevili, nemusíte je hned vyřazovat ze svého nápojového lístku, postačí, když jich nebudete pít tolik a po jejich konzumaci si vždy vypláchnete ústa nebo si vezmete žvýkačku bez cukru.

Zvolte správný kartáček na zuby

Zubní kartáček byste neměli vybírat pouze podle ceny. Na trhu však lze nalézt mnoho různých modelů, které se od sebe liší velikostí, tuhostí štětin či orientací jejich svazků a žádný z nich nelze označit jako jednoznačně nejlepší. Každému vyhovuje něco jiného, a tak i výběr kartáčku je individuální záležitostí. V ideálním případě by mu měla předcházet konzultace se zubním lékařem. Specifickou skupinu představují elektrické kartáčky. V tomto ohledu je třeba si uvědomit, že oba typy mohou dopomoci ke krásným zubům, záleží spíše na to, jak je budete používat. Při výběru zubního kartáčku se také nebojte obrátit na zubního lékaře.

Čistěte si zuby správně

Správné čištění zubů nespočívá jen v monotónním pohybu kartáčku. Ideálně bychom měli zuby čistit od krčků směrem ke kousacím plochám, nezapomínat na žádná místa ani mezizubní prostory, které bychom měli čistit speciálním kartáčkem nebo zubní nití. Nezapomínejte ani na hygienické čištění zubů ve stomatologické ordinaci.

Čištění zubů ve správnou dobu

Všem známá poučka mluví o čištění zubů ráno a večer. Na tom samozřejmě není nic špatného, pokud si ale najdeme prostor na čištění zubů i přes den, bude to jenom lépe. Dejte si však pozor a nečistěte si zuby ihned po konzumaci kyselých nápojů. Vždy si předtím nejprve ústa vypláchněte. Pokud to neuděláte, budete škrábat leptanou sklovinu, a to by časem mohlo vést až k jejímu poškození.

Neutralizujte kyselost

Po konzumaci kyselých nápojů je vhodné přítomné kyseliny neutralizovat vhodnou zásaditou potravinou. K tomuto účelu mohou posloužit banány, brambory či třeba mandle. Nedáte tak kyselinám šanci sklovinu naleptat.

Mohlo by se vám líbit

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...
- Komerční sdělení -zpravy

Tipy, jak konečně dodržet obávaná předsevzetí

Je to tady, nový rok a s ním nový začátek. Jinými slovy období, kdy si nemálo z nás řekne ono slavné...

Už jste četli?

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje