- Komerční sdělení -zeny
ZdravíCo může za výskyt kvasinkové infekce pochvy?

Co může za výskyt kvasinkové infekce pochvy?

-

- Komerční sdělení -aktuality

Výskyt kvasinkové infekce je velice častý a více než třičtvrtě zen na světě se s ní setkalo. Některé z příčin přemnožení kvasinek Candida Albicans jsou zapříčiněny životním stylem a hygienou a jiné do značné míry nemohou ženy ani dívky, jakkoliv ovlivnit.

Špatná hygiena je jedním důvodů infekce

Špatná hygiena se může projevit především vznikajícími potížemi přímo na intimních partiích. Takzvaná mykóza je provázená zápachem a bílým výtokem, což není ani zdaleka nic příjemného. Je proto potřeba dávat pozor na intimní hygienu a podle možností ji rozhodně nezanedbávat. Problémy mnohdy nemusí způsobit pouze nějaké zásadní pochybení v dlouhodobé hygieně, ale také krátkodobé výpadky.

Životospráva má přímou návaznost na stav kvasinek

Již zmíněné kvasinky se v ženském těle vyskytují přirozené. A to dokonce nejen v intimních partiích, ale také přímo v ústní dutině. Pokud je ale tělo vystaveno špatné životosprávě po dlouhou dobu, může dojít k jejich výraznému přemnožení. Prospívá jim totiž kyselé prostředí, které mohou navodit především umělé výrobky s větším procentem kyselin. Druhým zásadním důvodem proč kvasinková infekce vzniká kvůli životosprávě je přílišný nadbytek cukru. Látky vzniklé jejich rozpadem totiž kvasinky mají rády a přesně podle jejich počtu se mohou i množit.

Nezaviněné problémy kvůli lékům

U klasických léků to není příliš častý problém, ale může se vyskytnout například u silnějších léků, antibiotik anebo dokonce při užívání nové antikoncepce. Mnohé silné léky totiž mohou měnit prostředí v našem těle a jedním z dopadů může být také přemnožení různých kvasinek. V tomhle ohledu je nutné se poradit s lékaři. Některé léky totiž částečně nejdou nahradit a je proto potřeba hledat ideální náhradu, která by nezpůsobovala intimní obtíže.

Mohlo by se vám líbit

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především z Japonska a Korey, zapomínáme většinou na to, že za...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich vývoje? Každý sice máme svůj vlastní vkus, ale mnohé rady...
- Komerční sdělení -zpravy

Jak na dokonale hladkou pokožku bez chloupků?

Ideál ženské krásy se v průběhu dějin mění v závislosti na módních trendech, ikonách a lidském smýšlení a chápání...

Už jste četli?

Těžká puberta aneb kdy začít pečovat o mladou pleť?

Když žasneme nad sametově krásnou pokožkou žen z východu, především...

Trendy v bydlení

Jaké jsou trendy současného bydlení? Přispěla covidová situace do jejich...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje