Vlasy – téma na celý život, alespoň pokud jde o ženy. Mít svou přirozenou barvu, nechat se odbarvit u kadeřnice, vyzkoušet hennu nebo si nechat dready a co takhle si napůl vyholit hlavu a zbytek si nechat narůst?! S každou osobní změnou přichází chuť změnit něco i navenek.

Koupit si nové tričko, posílit své tělo, nechat se potetovat, nebo si koupit novou kabelku?! Vše je dovoleno, a často také doporučeno, pokud nás to udělá šťastné. Jen bychom si měli dát pozor na časté střídání, pokud jde o barvu na vlasy. Týden mít fialovou, pak stříbrnou a pak zpátky k přirozené barvě, to se dá vydržet jen  pár barevných zkoušek, pak už samotné vlasy svou kvalitou křičí “ne! už stačilo!”.

Přirozeně chceme být krásné a tak se snažíme zlepšovat, co se dá. S krásou ovšem úzce souvisí otázka zdraví, vypadat dobře znamená hlavně cítit se dobře. Vypadat zdravě znamená pečovat o své zdraví, nejen vnitřní, ale i vnější.

Pravidelné zastřihávání konečků kadeřnickými nůžkami, kopřivové zábaly, mytí vlasů vlastnoručně vyrobenými šampóny, fénování za nižší teploty, optimální vystavování slunci, nosit vlasy častěji rozpuštěné než zapletené, takto pečujeme zvnějšku.

  Magazín pro zdravý život

A co pro ně můžeme udělat zevnitř? Nejlépe jíst stravu bohatou na bílkoviny, na vitamíny B (všechny druhy), a jíst potraviny bohaté na minerály, nejlépe tedy zeleninu, oříšky, ovoce a v nejlepší míře – nestresovat se, ať už urputnou pracovitostí nebo snad stresem z nedokonalosti .

V případě doplňků stravy můžeme využívat zelený ječmen, chlorelu, a doplňky na posílení tvorby aminokyselin L-cystein. Nejlepší dávku aminokyselin, souvisejících s tvorbou bílkoviny keratin dostane vlas ve formě kapslí od firmy CLINICAL, která nabízí produkt vlasové výživy s aktivátorem HAIR – CARE.

Komplex obsahuje Keratin renewal system, nutrikomplex a pycnograph-in, látky potřebné pro dobrý růst a výživu vlasu od cibulky vlasu až po koneček. Sezóna kopřiv pomalu doznívá, je na čase doplňovat vnitřně, tak ať rostou!

Comment(0)