Aukce obrazů

Aukce obrazů je sama o sobě velmi zajímavým a nezapomenutelným zážitkem. Pokud se však do toho připlete ještě i dítě, jde o tuplovaně zajímavou věc. V dnešním článku zamíříme do Anglie, kde jsme objevili hned dva talenty. O tom, že děti rády kreslí, není pochyb. Ne však každému se podaří, aby jeho obrazy byly vydraženy v aukci obrazů. Člověk nemusí být žádným prorokem, aby takovým dětem předpověděl zářnou budoucnost, pokud se umění budou nadále věnovat.

Galerie PRAHA

Aukce obrazů tříleté holčičky

Prvním dítětem, které vám dnes představíme, je tříletá holčička Iris Halmshawová, která trpí autismem, ale svůj klid našla právě v umění. Její obrazy se prodávají za desetitisíce. Podle slov britského listu Daily Mail naplňuje holčičku strach z našeho světa, ale umění jí dokáže uklidnit. Její rodiče velmi brzy poznali, že s holčičkou není vše zcela v pořádku a byl jí diagnostikován těžký autismus. Přeskočíme celý dlouhý příběh holčičky, která našla v malování zalíbení. Obrazy, které Iris momentálně tvoří, nejsou na prodej a uchovávají se na výstavu, po které bude následovat aukce obrazů. Už teď je více než jasné, že zájem bude obrovský.

  Maďarský Hévíz, jedna z TOP 20 evropských destinaci v sobě ukrývá přírodní jedinečnosti v doprovodu kvalitních služeb hlavních evropských měst

Dvanáctiletý Kieron vydělává miliony

Obrazy malého chlapce jménem Kieron Williamson z Anglie vydělávají na aukci obrazů miliony. Velký zájem mají kupci z celého světa a neváhali přiletět ani z Arizony, Jižní Afriky a New Yorku. Chlapci se podařilo něco, o čem jiní sní celý život. Už v sedmi letech prodal celou kolekci obrazů v přepočtu 4,5 milionu korun. Jeho 33 děl bylo rozprodáno během půl hodiny. Chlapec většinou maluje krajiny z oblasti Norfolk, ale už namaloval i obraz Hongkongu a další. Během jednoho týdne zvládne namalovat i šest obrazů. Zhruba v pěti letech kreslil převážně dinosaury, ale pak jel s rodinou do Anglického Cornwallu a tam ho zaujaly scenérie. Na aukci obrazů s jeho díly musí být skutečně velmi napjatá atmosféra. Desítky dalších bývají i na telefonu a přihazují nabídky, aby si zajistili originál malého malíře, kterému se vzhledem k jeho nízkému věku přezdívá Mini Monet.

Galerie Kodl

Národní 7, Praha 1, 110 00

tel:+420 251 512 728

e-mail:galerie@galeriekodl.cz

web:www.galeriekodl.cz

Post by admin

Related post

Design

Galerie Praha – příjemně strávené odpoledne!

Comment(1)
  1. […] a mnoho řemesel a umění zaniklo. Naštěstí však ne u všech. Zářným příkladem je třeba galerie Kodl. Některé podniky stále prosperují a síla tradice úspěšně odolává i mase levnějšího […]

    2630 weeks ago | |

Comments are closed.