Rýma patří k nejčastějším virovým onemocněním a nevyhýbá se nám ani v létě. Stačí prochladnout v mokrých plavkách nebo pobýt v klimatizovaných prostorách a rýma je na světě.  Jak si v lékárně mezi množstvím volně dostupných kapek a sprejů vybrat ten správný přípravek? Měl by hydratovat nosní sliznici a umožňovat dlouhodobé používání. Jako například nový tixotropní nosní sprej Nozitix s  přírodními oleji, které nosní sliznici zvlhčují, zvláčňují a snižují její otok. S pomocí čistého olivového oleje, mátového a eukalyptového oleje či oleje z perily křovité a jedle sibiřské.

Klasická rýma z nachlazení patří mezi virové onemocnění horních cest dýchacích, kdy kapénková infekce napadá a oslabuje nosní sliznici. Ta postupně ztrácí obranyschopnost, což se projevuje tím, že začne produkovat nadměrné množství čirého a později i hnisavého sekretu, který ucpává nos a zhoršuje dýchání.

Letní rýmování má svá specifika

To, že rýma dráždí nosní sliznici, všichni víme. Málokdo si ale uvědomuje, že v létě ji rýma vysušuje mnohem víc. Dokonce i bez rýmy míváme v nose nepříjemné pocity sucha, které může zavinit přemíra slunění, pobyt v klimatizovaných místnostech nebo třeba cestování letadlem. I pro úlevu od těchto potíží, stejně jako preventivně, můžete vyzkoušet nový nosní sprej Nozitix.

Při aplikaci do nosu se rozptyluje ve formě unikátní tixotropní emulze, která vytvoří v místě nanesení tenký, měkký, ochranný film. Díky tixotropním vlastnostem se emulze rovnoměrně nanáší a z povrchu nosní sliznice nestéká, čímž vzniká výrazně silnější ochranná a hydratační vrstva než je běžné u jiných přípravků.

Prevence i úleva

Nový nosní sprej Nozitix na bázi kombinace účinných přírodních olejů zvlhčuje a zvláčňuje suchou nosní sliznici, napomáhá při prevenci a léčbě rýmy a nosních zánětů virového, bakteriálního nebo alergického původu. Éterický mátový olej a kyselina glycyrrhizová snižují otok nosní sliznice. Obsažený vitamin E, antioxidant, zlepšuje hojení. Nozitix je vhodný k použití v každém ročním období, koupíte ho v lékárnách. Více informací na www.nozitix.cz

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Svět Ženy Facebook
Comment(0)