- Komerční sdělení -zeny
ZajímavostiZnačka kvality v sociálních službách pro Centrin CZ s.r.o.

Značka kvality v sociálních službách pro Centrin CZ s.r.o.

-

- Komerční sdělení -aktuality

Značka kvality v sociálních službách je systém externí certifikace pro sociální služby, kdy hodnocení kvality poskytovaných služeb je posuzováno z pohledu uživatele. Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout novým uživatelům sociální služby či zájemcům o ni, ale také jejich rodinným příslušníkům, jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení sociálních služeb očekávat. Značka kvality usiluje o zvyšování kvality v certifikovaných zařízeních, poukazuje na slabá místa v poskytování péče a předkládá doporučení, v jakých oblastech je možné se dále zlepšovat. Hodnotí se ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství, péče.

Domov pro seniory a domov se zvláštním režimem Centrin CZ s.r.o. ve Zruči nad Sázavou získal letos při hodnocení Značky kvality v sociálních službách nejvyšší ocenění – pět hvězdiček.

Domov Centrin CZ s.r.o. ve Zruči nad Sázavou se nachází v klidné části města, které se rozkládá v údolí vytvořeném nádherným meandrem Sázavy v samém centru České republiky. Jedná se o první pobytové zařízení společnosti Centrin CZ s.r.o., které poskytuje nadstandardní sociální služby již od roku 2007. Další zařízení společnosti Centrin CZ s.r.o. se nachází v Praze (od r. 2010) a ve středočeské Unhošti u Kladna (od r. 2011)

Domov Centrin CZ s.r.o. ve Zruči nad Sázavou nabízí ubytování v 1-3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Poskytované sociální služby domov pro seniory, domov se zvláštním režimem a odlehčovací služba jsou dostupné pro celkový počet 158 uživatel. V zařízení je provozována rehabilitace, nachází se zde knihovna s 8500 svazky knih, kaple pro duchovní vyžití uživatelů, ordinace praktického lékaře, kadeřnictví, pedikúra, tělocvična s posilovnou a další.

K dispozici je bohatá nabídka terapeutických programů, jakými jsou např. canisterapie, muzikoterapie, arteterapie. Zařízení též disponuje vybavenými prostory pro tvořivé činnosti a hobby aktivity uživatelů. Pravidelně či sezónně se pořádá klub pečení a vaření, klub zahrádkářů, kurzy práce na PC, výuka cizího jazyka a další. Obměňování aktivizačních programů probíhá na základě potřeb a přání uživatelů. Aktivity jsou dostupné také imobilním uživatelům. Pravidelně se pořádají kulturní a společenské akce v domově i mimo něj. Koncerty, divadelní představení, výlety za architekturou, faunou i florou, ale nechybí ani oslavy narozenin uživatelů, kam jsou zváni rodinní příslušníci či osoby blízké oslavencům.

Uživatelé jsou rovněž motivováni k účasti v celorepublikových soutěžích, kterých se účastní s velikým úspěchem. Jen v roce 2016 získali zástupci domova Centrin CZ s.r.o. ze Zruče nad Sázavou ocenění ve vysoce postavených soutěžních kláních, jako je např. Senior roku, Šikovné ruce našich seniorů nebo Senioři mezi námi.

Domov Centrin CZ s.r.o. ve Zruči nad Sázavou byl rovněž oceněn jako druhé nejlepší zařízení v České republice v soutěži Senior centrum roku 2012 v kategorii Domov se zvláštním režimem.

V roce 2017 slaví společnost Centrin CZ s.r.o. již 10 let života. Jedná se o rodinnou firmu, která se v listopadu 2016 umístila mezi TOP 10 finalisty soutěže Equa bank Rodinná firma roku (každý rok organizuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR – AMSP ČR). Mezi další významná ocenění roku 2016 patří 4. místo v soutěži Zaměstnavatel roku 2016 – Stejná Šance (prestižní soutěž zaměstnavatelů, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti).

Nekonečným cílem a nepřetržitou výzvou je trvalé zvyšování kvality poskytovaných služeb a naplnění individuálních potřeb každého stávajícího i nového uživatele. Protože tím nejvyšším ocenění je mít v péči uživatele, jejichž stav se po nástupu do zařízení zlepší. To je ta nejvyšší hodnota a hlavní motivace jít neustále kupředu.

Sandra Grünfeldová

www.centrin.cz

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

 

Mohlo by se vám líbit

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit pět základních kroků, takže je zde pro vaše potěšení a...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici popularity tak dlouho, jako právě produkty olivových hájů. Když se...
- Komerční sdělení -zpravy

Co nabízí přístrojová neinvazivní péče o tělo?

Potýkáte se s nedostatky v podobě tukových polštářků či celulitidy a nevíte si s nimi rady? Zdravý životní styl, pohyb a minimalizovat...

Už jste četli?

Jak nakoupit ten nejlepší parfém pro Vás

Zjistila jsem, že při nakupování parfémů je třeba zvážit...

Italský olivový olej má tradici už od dob antického Říma

V dějinách je jen málo plodin, které vydrží na špici...
- Komerční sdělení -zpravy

Mohlo by se vám líbitNebo ne?
Redakce doporučuje